Řepný salát s jablky: Jedinečný salát, který na letošním svátečním stole prostě nesmí chybět


Saláty jsou povinnou jízdou na velké svátky. Známe tradiční bramborový salát s majonézou, který má na vánočním na stole snad každý, případně jako u nás, připravujeme i bramborovo-cibulový salát. Pokud hledáte novou inspiraci, jste na správném místě.

Dnes jsme pro vás připravili poněkud neobvyklý salát, který si určitě zamilujete a pokud ho připravíte, bude ho milovat celá rodina.

salat-repa1

 

 
Budete potřebovat:

200 gramů šunky

1 jablko

200 gramů uvařených brambor

200 gramů uvařené červené řepy

150 gramů uvařené mrkve

100 gramů majonézy

nať (petrželová apod.) na chuť, případně kopr

postup:

salat-repa2

Nejdříve si nakrájíme šunku na tenoučké pásky. Pokud jste ji koupili v celku, tak ji stačí nastrouhat na struhadle. K šunce přidáme majonézu a na struhadle nastrouhané oloupané jablko. Uvaříme si brambory, které rovněž nastrouháme nebo nakrájíme na maličké kostičky.

Na závěr si přidáme uvařenou červenou řepu a mrkev. Celé to dobře promícháme. Můžeme ochutit solí, pepřem a pokud je třeba i troškou citrónové šťávy. Dobře promícháme. Na vrch posypeme petrželkou.

Chcete-li, salát můžete i postupně vrstvit. Na spodek dáte šunku, na ni jednu vrstvu majonézy, pak brambory a druhou vrstvu majonézy a na závěr červenou řepu, mrkev a třetí vrstvu majonézy. Postup, který zvolíte je jen a jen na vás. Kombinace červené řepy a jablka je opravdu zajímavá a fajnová. Dobrou chuť.