PRODLUŽTE ŽIVOTNOST VAŠÍ PRAČKY ZA PÁR SEKUND. Tento trik mi ukázal náš opravář praček


V dnešní době bychom si už asi těžko uměli představit život bez pračky. A ačkoli to mnoho lidí bere jako samozřejmost, některé rodiny si ji nemohou dovolit, nebo za ni dají své poslední peníze. Proto bychom se o ni měli starat tak, aby nám vydržela co nejdéle.

Ne vždy to však závisí na nás, protože voda, která teče našim potrubím je tvrdá a prosycena různými příměsemi vyskytujícími se v rezavých potrubích.

pracka1

 

 
Samozřejmě, že k tomu můžete použít přípravky na změkčení vody, ale ty nejsou zrovna nejlevnější. Můžete také vyzkoušet speciální přípravky proti usazování vodního kamene, ale ne vždy je dokážete zcela dostat z vašeho oblečení. To znamená, že jsou nebezpečné pro alergiky a malé děti.

Prodlužte život své pračce s tímto řešením. Postačí, pokud to budete dělat jednou za 3-4 měsíce, ale v případě, že u vás teče tvrdá voda, provádějte tento postup častěji.

Jak na to?

Vše, co musíte udělat, je přidat do pračky kyselinu citronovou. Na standardní praní do 3,5 kg postačí 4 balíčky kyseliny citronové o hmotnosti 15g. Vysypte ji do pračky a zapněte ji na celý cyklus při maximální teplotě.

Kyselina citronová pračku vyčistí a odstraní vodní kámen, či jiné usazeniny. Účinek uvidíte na vlastní oči, i když si do konvice na vodu dáte 1 polévkovou lžíci tohoto prášku, převaříte a necháte ji vychladnout.

Pokud jste ještě tuto metodu nezkoušeli, neváhejte a řekněte o ní i svým přátelům!

pracka2