Proč je obal s hračkou žlutý? Důvod vás doslova překvapí!


Milují ho všechny děti, čokoládové vajíčko s hračkou uvnitř.

 


Na zahraničních webech se teď ale rozhořela bouřlivá diskuze. Proč je hračka zabalená ve žlutém plastovém pouzdře, ptají se na internetu diskutující. Odpověď mnohé překvapila.

Vajíčka s překvapením Kinder Surprise začala u italského cukrovinkového giganta Ferrero prodávat v roce 1974. Rychle se staly hitem po celém světě. V devadesátých letech pronikly i do Česka. Uvnitř se vždy v plastovém obalu skrývá hračka, na kterou se děti mnohdy těší víc než na čokoládu okolo.

Britští rodiče se ale zamysleli nad tím, proč má plastový obal hračky vždy žlutou barvu. Není to kvůli bezpečnosti, aby byl obal výrazný a dítě jej omylem nespolklo, jak si někteří rodiče mysleli.

Podle listu Daily Mirror vysvětlení spočívá v něčem jiném. Vajíčko s hračkou je schválně jasně žluté, aby připomínalo žloutek. Po slavné značce převzalo tento nápad několik dalších společností, uvnitř jejich čokoládových vajíček také najdeme plastové vajíčko, ve kterém se skrývá hračka.
William Salice zemřel, vynálezce kinder vajíček. Bylo mu 83 let!

Výrobci ale mnohdynetušili, proč je u originálu plastové vajíčko žluté a mnohdy svůj obal na hračku vyrobili v různých barvách. Jak vypadá rozbalování vajíček s překvapením se podívejte přímo zde.

Rozbalili jsme také obří čokoládová vajíčka, tohle se skrývalo uvnitř: