Pro pěstování cibule nepotřebujete půdu. Karton od vajíček položila do vody a po pár dnech se stalo něco, čemu nebudete věřit


Pokud nemáte zahrádku, ale máte rádi čerstvou zeleninu a uvažovali jste nad tím, jak ji vypěstovat, máme pro vás jeden skvělý tip. Díky tomuto návodu si mladou jarní cibuli šikovně vypěstujete i doma.

Dokonce vám vyroste i během zimy, stačí ji mít v interiéru na parapetu okna. Potřebujete k tomu minimum věcí a téměř žádné úsilí. Pojďme na to.

cibule2

Budete potřebovat:

větší plastovou nádobu

karton od vajíček

teplou vodu

cibule

postup:

Větší plastovou nádobu naplníme horkou vodou.

cibule3

 

 
Dovnitř dáme karton z vajíček, přičemž do každé jamky vložíme jednu cibulku. Karton necháváme v plastové nádobě a vodě přibližně 10 až 15 minut. Potom ho vyjmeme a položíme na utěrku.

cibule4

 

 
Tento postup byste měli opakovat alespoň třikrát týdně. Už po pár dnech budete vidět, jak se cibulce daří a jak začíná zelená dužnatý stonek růst. Za pár dní tedy máte jarní cibulku na stole. Skvělý návod však?

Podívejte se, co narostlo už za pár dní.

cibule5

Chcete-li vyzkoušet i jiný návod, prostudujte si následující video, ve kterém najdete všechny potřebné instrukce. Potřebovat budete cibulku, vodu a nádobu.