Přivítejte jaro zahradní party ve velkém stylu!


Říkáte si asi, proč řešit jarní party v zimě? My říkáme, proč ne! Přestože se většina z nás určitě těší na jarní grilovačky a tu možnost užít si svůj venkovní prostor, vidíme se tak nejdřív v květnu, kdy už začíná být teplo a dá se být venku. Taky vám představa, že budete ještě čtyři měsíce spíš doma než venku, drásá nervy? Tak pozorně čtěte, protože jsme pro vás dali dohromady skvělý plán, jak uspořádat zahradní party třeba už za měsíc!

1. Dejte dohromady seznam hostů – je dobré vědět, kolik místa budete
potřebovat!

2. Vymyslete si koncept nebo téma, pomůže vám to při výběru jídel i dekorací.

3. Postavte parádní párty stan! Stačí když si ho půjčíte, přeci nebudete mít doma obrovský stan, který vytáhnete dvakrát do roka! Navíc si můžete vypůjčit všechno
– stan, nábytek, lampy na teplo i světlo, nemluvě o tom, že se nebudete muset o nic starat. A jestli chcete „stylovku“, sáhněte po tom průhledném!

4. Jíst organizovaně – ano či ne? Budete grilovat pro čerstvý švédský stůl? Nebo to vidíte na tradiční večeři kolem stolu a pak se uvidí?

5. V hlavní roli gril! Nemáte vlastní? Půjčte si ho. Není to nijak drahé a za výsledek to určitě stojí, jen pozor na velikost – na malém bubínku se pro 20 lidí griluje dost obtížně.

unnamed-2

6. A co takhle gurmánský experiment? – Pokud si na to troufáte, vyzkoušejte něco nového. Co všechny ty recepty, které si dáváte stranou? Že by přišel jejich čas? Třeba ano, ale i tak si nechte v záloze nějakou tu klasiku pro ty méně zapálené hosty. A pokud začínáte, je dobré projít si nějaké ty grilovací základy.

7. Něco pro DIY nadšence – vyrábějte! Na pořádnou zahradní party toho můžete připravit spoustu – dekorace, individuální pohárky, vyřádit se můžete i na dezertech nebo chuťovkách, které na gril nepatří. Spoustu toho najdete na pinterestu, kde je ke všemu hromada obrázků, takže neznalost angličtiny vás rozhodně neomlouvá!

unnamed-1

8. Poslední bod je na vás – Bavte sebe a bavte i je (to jako hosty)! Sice budete mít parádní místo na zahradě, ještě lepší výzdobu a o jídle ani nemluvě, ale až se všichni najedí a pokochají a pokecají, tak co dalšího? Je dobré mít v záloze nějakou tu aktivitu – nejlíp neorganizovanou, to může totiž nadělat víc škody než užitku.
Určitě nic nezkazíte pár deskovkama, třeba aktivity jsou už několik let obrovským hitem! A pokud chcete něco vyloženě na party, můžete zkusit nějakou tu klasickou společenskou hru jako je beer pong nebo twister.