Přírodní způsoby odstranění mateřských znamének, bradavic, kožních vředů a stařeckých skvrn


Známe 8 nejefektivnějších přírodních způsobů odstranění mateřských znamének! Ve většině případů mateřská znaménka nepředstavují riziko a jsou pouze kosmetickým problémem. Téměř každý člověk je považuje za neatraktivní a rád by se jich zbavil.

Mateřská znaménka, nebo odborně melanocyty névy, jsou hnědé a černé skvrny či skvrny pleťové barvy a jsou vytvořeny ze skupiny drobných melanocytů. Nicméně melanocyty jsou buňky zodpovědné za produkci pigmentu, barvicí látka se nazývá melanin.

Znaménka mohou být hladké nebo drsné, plastické nebo ploché, včetně nebo bez chloupku, a obvykle se objeví mezi 20. nebo 30. rokem života. Jejich vzhled, tak i jejich počet, může být ovlivněn několika faktory jako intenzita vystavování se slunečnímu záření, genetika nebo hormonální výkyvy.
znamenka (1)

V průběhu let mohou mateřská znaménka zmizet, ale ne všechny. Proto jsme pro vás přišly nejefektivnější metody řešení tohoto problému přírodní cestou.

Jako první a nejpodstatnější je prozkoumání vzhledu znamének. Všímejte si abnormální barvu, průměr a symetrii okrajů předtím, než zkusíte některou z domácích kúr. Pokud se znaménka v předchozím období měnily, měli byste navštívit dermatologa a ujistit se, že nejsou rizikové.

1.Ricínový olej

Tento blahodárný olej napomůže v boji s mateřskými znaménky či bradavicemi a působí jako jejich přírodní odstraňovač. Proto vás zbaví nepřirozených kožních výrůstků a nezanechá žádné jizvy.Při této metodě musíte být obzvláště trpěliví, dokud uvidíte výsledky, protože olej odstraňuje znaménka postupně po vrstvách, a ne jako celek. Ke několika kapkám ricinového oleje je třeba přidat špetku jedlé sody a mletý aspirin. Připravenou směs vetřete do znaménka a nechte ji působit několik hodin dokud zaschne. Proceduru opakujte 2 krát týdně po dobu jednoho měsíce.

2.Aloe Vera

Aloe Vera je také efektivní způsob odstranění nebo zmírnění projevů mateřských znamének. Čerstvou dužinu Aloe Vera byste měli aplikovat na znaménko, které pak obviažete bavlněnou bandáží a necháte působit pár hodin aby se gel z dužiny stihl dostatečně absorbovat. V průběhu jednoho měsíce byste tuto proceduru měli opakovat dva až třikrát týdně.

3.Česnek

Česnek je jednou z nejlepších voleb, protože produkuje enzymy, které štěpí shluky buněk, produkující pigment. Vezměte čerstvý česnek, rozdrťte ho a část umístěte na mateřské znaménko. Nechte působit během noci, případně několik hodin pod vzdušným obvazem. Po pěti dnech byste měli spatřit přirozené zmenšení znaménka

4.Cibulová šťáva

Cibule je účinná při problémech se znaménky, či stařeckými skvrnami. Vatový tampon namočte do cibulové šťávy, naneste na skvrny, a nechte působit přibližně 30 minut. Opakuje několikrát denně až 3 týdny.
znamenka (2)

5.Lněný olej

Na plastické mateřská znaménka, čili na znaménka, které vystupují do prostoru je účinný lněný olej. Znaménka při pravidelném nanášení postupně změknou a pak se dají jednoduše odstranit. Měli byste smíchat lněný olej, med a jemně mleté lněná semínka na pastu, a aplikovat ji na znaménka. Pastu nechte působit 1 hodinu. Tento postup opakujte 3krát denně po dobu několika týdnů.

6.Extrakt z grapefruitových jadérek

Výtažky z grapefruitových jadérek mají vysoký obsah vitaminu E, takže účinně napomáhají při odstraňování mateřských znamének a jiných kožních problémů. Na postiženou oblast byste měli aplikovat kapku extraktu, a zajistit ji gázou nebo obvazem. Nechte působit po dobu několika hodin a opakujte metodu 2-3 krát během dne po dobu jednoho měsíce. Ba co navíc, extrakt z grapefruitových semen může být také smíchán s avokádovým olejem v poměru 1:10. Naneste směs na znaménka a nechte působit 15 minut .Opakujte každodenně, dokud znaménka zmizí.

7.Jablečný ocet

Jablečný ocet je nesmírně populární a účinný přírodní prostředek. Velmi úspěšně odstraňuje znaménka kvůli obsahu kyseliny. Použijte vatový tampon namočený v jablečném octu, a naneste jej na postiženou oblast. Zajistěte obvazem a nechte působit celou noc až do následujícího rána. Tento postup opakujte každý den asi 10 dní. Jablečný ocet může na začátku znaménka zhoršit, ale po několika dnech se vše ustálí.

8.Ananasový džus

Čerstvá šťáva z ananasu vám pomůže aby byly mateřská znaménka, kožní vředy a bradavice méně viditelné. Měli byste použít vatový tampon namočený v ananasové šťávě přiložen na problémové místo celou noc. Tento postup opakujte několikrát během dne několik týdnů, nebo do dosažení požadovaných účinků. Pro dosažení nejlepších výsledků každý den používejte čerstvě vylisovanou šťávu, protože čerstvá šťáva obsahuje více kyseliny citrónové.
znamenka (4)


Před zahájením jakékoliv z těchto metod léčby (zejména s jablečným octem nebo česnekem), je nutné zkontrolovat, zda vaše pleť není citlivá na jakoukoli složku. Pokud zvolená léčba zhorší váš zdravotní stav, přestaňte ji používat.