Připravte se na magický SUPERMĚSÍC: Na co si dát pozor a co s vámi udělá?


Zapomeňte na spánek, připravte si dalekohledy a sledujte oblohu. V pondělí 14. listopadu se zjeví Měsíc v úplňku. Ale nepůjde o obyčejný úplněk, Měsíc se o této noci přiblíží Zemi nejblíže za posledních 68 let!

Jak si ho co nejlépe vychutnat a jaký bude mít takový úplněk vliv na organismus?

V pondělí 14. listopadu se Měsíc ocitne jen 356 511 kilometrů od Země. Naposledy byl naší planetě takto blízko v roce 1948, Tento rekord přitom bude zlomený až v listopadu roku 2034. Předpokládá se, že k vidění bude jeho o 14 procent větší velikost a bude dokonce o 30 procent zářivější než tomu bývá normálně.

Na jeho pozorování nepotřebujete žádné speciální nástroje, jen trochu štěstí, aby se vydařilo počasí a bylo jasno. Takzvaný superměsíc bude k vidění po celou noc, v plné fázi však bude kolem druhé hodiny odpoledne středoevropského času.

Co stihnout a na co si dát pozor?

Podle lunárního kalendáři byste v den superměsíce měli dát pozor na zuby, krk, mandle, šíji a uši. Rozhodně byste neměli podstupovat žádné lékařské zákroky. Jít ten den k zubaři, tak podle lunárního kalendáře nebude zrovna ten nejlepší nápad. Když se k němu chystáte na nějaké zkrášlovací procedury, přednost dejte masáži šíje a zad. Je to také ideální den, kdy jít na depilaci, prý při úplňku tolik nebolí.

Je známo, že během úplňku jsou lidé citlivější, více podléhají emocím. Superměsíc tyto projevy akorát umocní. Rozhodování nebo důležité verdikty proto raději odložte na jindy. Pozor na agresivní projevy a nepřiměřené reakce.

Říká se, že všechno, co během úplňku uděláte, má dvojnásobný účinek, a to pozitivní i negativní. Zřejmě také nebudete moci usnout, ale když už usnete, zkuste si ráno vybavit své sny. Prý se vyplní.