Přibrali jste po svátcích několik kilo? DÍKY tomuto receptu zhubnete a nepřiberete ANI GRAM!


Průměrný člověk během svátlů při jednom posezení za stolem dokáže zkonzumovat od 900 do 1600g jídla. To je strašná představa a navíc, objem žaludku se skládá ze dvou složených váčků, jejichž obsah tvoří 500ml.

Vzhledem k tomu, že hodování trvá i několik dní a nevyhneme se ani alkoholu, vás ani nenapadne, že během těchto pár dní můžete přibrat i několik kilo. Pro ty, kteří si dávají pozor na svou váhu, máme pár triků, jak to nepřehnat.

hubnuti-boky1

 

 
Proč se přejídáme?
Často je to zapříčiněno psychologickou závislostí na jídle a zvyky, které jsme měli už od dětství. Tendenci přejídat se mají i ti lidé, kteří nemají dostatek vitamínů, minerálů a dalších živin. Měly by pravidelně konzumovat ovoce, zejména granátové jablko, citrony, kiwi a banány.

Osvědčené Tipy

Kefír se skořicí

Hodinu před tím, než si sednete ke stolu,
vypijte 1 sklenici nízkotučného kefíru, do
kterého přidáte 1 čajovou lžičku skořice.
Vůně skořice výrazně snižuje chuť k jídlu,
žaludek bude naplněn a nesnesitelný hlad
před jídlem zmizí. Pokud nemáte rádi kefír,
můžete jej nahradit bílým jogurtem.

hubnuti-boky2

 

 
salátový talíř

Vyplňte si talíř listovým salátem, díky
kterému bude vypadat vždy plnější a vy si už
nebudete chtít na brát ještě více. konec
konců, sníst můžete i samotný salát –
nepřijmete žádné kalorie, jen živiny!

Všechno se to dá vysvětlit procesy
probíhajícími v našem mozku. při pohledu
na prázdný talíř vam mozek vyšle signál,
abyste ho zaplnili jako tetris – trochu jídla do
každého rohu. Tento trik můžete využít při
každé velké oslavě či svátcích, pokud se
nechcete zbytečně přejídat.

hubnuti-boky3

 

 
svěží dech
Pomůže vám zubní pasta a kartáček nebo žvýkačka s příchutí máty. Když máte pocit, že se co nevidět přejíte, dietologové radí, abyste si vyčistili zuby nebo začali žvýkat žvýkačku. Zbytky jídla, které uvízly v zubech, dráždí chuťové pohárky a ty nás povzbuzují dopřát si ještě více jídla. Pokud si tedy umyjete zuby, máte po problému.

hubnuti-boky4

 

 
pásek
Dejte si na sebe módní opasek a jakmile začnete pociťovat tlak na vašem břiše, je to signál pro tělo, že už máte dost. Pokud se vám k oblečení opasek nehodí, můžete si pod oblečení obvázat tenkou šňůrku. Tato metoda se dá využít i při každodenním životě.

hubnuti-boky5

 

 
Kouzelný příbor
Zkuste si vzít lžíci do neobvyklé ruky, například, pokud jste pravák, tak do levé. Asi se vám nebude jíst velmi pohodlně a nakonec toho sníte mnohem méně. Prostřednictvím této metody si budete dávat pozor na to, co děláte a záměrně budete mít pod kontrolou to, co a kolik toho sníte.

Tyto tipy jsou vhodné zejména pro ty, kteří si sledují svoji postavu a mají za cíl zhubnout. Nemusíte je praktikovat jen během svátků a kromě toho, pokud si takto budete kontrolovat množství snědené potravy, můžete jíst téměř cokoliv, dokonce i sladkosti v přiměřené velikosti.

hubnuti-boky6