Úvod ZE ŽIVOTA Příběhy Příběh k zamyšlení: Chtěla jsem se rozvést s manželem, ale máma mi...

Příběh k zamyšlení: Chtěla jsem se rozvést s manželem, ale máma mi řekla slova, která mě hluboce zasáhla!


Není nic smutnější než rozvod – traumata, které nelze řešit bez ztrát.

Lidé, kteří prožívají toto neuvěřitelně těžké utrpení, jsou v ohrožení života – po fyzické i psychické stránce. Bohužel, rozvést se je už v pořádku. Proto je nyní mnoho svobodných matek a postupně klesají na společenské dno u mužů.

Před tebou je dopis ženy, která již byla rozhodnuta rozvést se, ale pak změnila rozhodnutí. Přečti si ho pozorně a zjistíš, co se stalo. Možná ti tato slova pomohou znovu navázat vztah s člověkem, kterého si už připravena poslat k ledu pod názvem „Minulost“.

Příběh o záchraně manželství

manzelstvi2

Oddalovala jsem tento moment, dokud nenastal ten den. Den, kdy můj muž Petr odešel do práce, sbalila jsem si věci, vzala svého dvouletého syna a utekla jsem z domu k mým rodičům. Moje máma mi řekla, že mě s otcem nevyhodí a budou mi ve všem pomáhat.

„Ale předtím, než definitivně odejdeš od svého muže“ – řekla máma“ splň mi tuto prosbu.“ Položila přede mnou list papíru, udělala vertikální čáru ve středu a požádala mě, abych do první kolonky napsala seznam věcí, které mi na Petrovi tak velmi vadí, že už nedokážu s ním žít. Myslela jsem si, že do druhé kolonky bude chtít napsat seznam jeho kladných vlastností, přestože už tehdy jsem věděla, že to bude velmi krátký seznam.

Hned jsem věděla, co napíšu do prvního sloupce:

Petr vždy pohazuje své věci

Nikdy mi neříká, kam jde

U stolu hlasitě smrká a chová se neslušně

Nikdy mi nedal žádný dar

Je skoupý na peníze

Nikdy doma nepomáhá

Věčně je ticho a nekomunikuje se mnou

Při tomto seznamu jsem pokračovala dlouho, dokud jsem se dostala na konec strany. Tady už jsem měla nezvratný důkaz, že by žádná žena nechtěla žít s takovým monstrem.

Se samolibým úšklebkem jsem řekla mámě: „Do druhého sloupce mám napsat jeho pozitivní vlastnosti, že?“ Ale máma odpověděla, že ona už zná jeho silné stránky. Požádala mě, abych ke každému z jeho nedostatků, napsala svou reakci na ně.

manzelstvi1

POKRAČOVÁNÍ PŘÍBĚHU NA DALŠÍ STRÁNCE ➔

1
2loading...

Kam dál?