Příběh muže, který denně jedl dvě lžičky kokosového oleje. Výsledky jsou úžasné!


Kokosový olej můžeme využit při vaření, k masáži, místo tělového krému, jako masku na posilnění vlasů a mnoho dalšího. Je to takový malý přírodní zázrak.

A věřili byste i tomu, že může pomoci při prevenci proti Alzheimerově chorobě? Doktorka Newportová, která je autorkou studie, přišla na úžasný objev. Při trávení kokosového oleje naše tělo začne produkovat ketony, což jsou organické látky, které působí právě jako ona zmíněná prevence.

Ketony způsobují, že se do mozku dostává větší množství kyslíku a ten pomáhá při ischemických změnách, které v mozku probíhají, a také se může podílet na zmenšení nádorů.

Svou studii doktorka ještě podložila skutečným příběhem. Její manžel Steve trpí Alzheimerovou chorobou a byl na tom opravdu velmi špatně. I přes užívání léků se jeho stav nelepšil, spíše naopak. Cítil se malátně a krátkodobá paměť mu již téměř nesloužila.

kokos1


Proto se rozhodli, že zákeřnou nemoc porazí po svém.

Steve začal užívat 2 lžičky kokosové oleje denně, nic víc. Doktorka Newportová uvedla, že se její muž cítil již po 60 dnech mnohem lépe. Byl aktivnější a soustředěnější. Třes, který je pro Alzheimerovu chorobu typický, téměř vymizel.

Po roce této „léčby“ se ze Steva stal úplně jiný člověk.

Pochopitelně ne všechny problémy zmizely, stále má menší trable s komunikací, ale celkově je mu několikanásobně lépe a cítí se šťastnější. Díky neustálému přísunu ketonů do mozku se nemoc nakonec zastavila a dostal šanci na nový život.