Překvapte lékaře: S tímto zázrakem porostou vaše vlasy mnohem rychleji než doteď!


Jeden z nejvýraznějších fyzických atributů jsou naše vlasy. A právě proto nám záleží na tom, v jaké kondici jsou. Pokud jsme spokojeni s našimi vlasy, jsme v pohodě.

A právě proto jsou to převážně ženy, které utrácejí skutečně velké množství peněz za péči o ně – ať už jsou to šampony, kondicionéry, laky na vlasy nebo návštěvy drahých kadeřnických salonů.

Kromě toho dalším problémem, který trápí množství lidí, je nadměrné vypadávání vlasů.

Příčiny vypadávání vlasů a vlasový cyklus

Příčiny vypadávání vlasů bývají různé, od samotné genetiky, přes hormonální změny, až po vliv věcí, jako jsou různé chemikálie v barvách na vlasy nebo časté používání horkých fénů, žehliček i kulem.

Odborné studie zjistila, že samotné vypadávání vlasů je způsobeno i nezdravým stravováním a nedostatkem některých nutričních látek v našem těle.

Průměrný člověk má na hlavě přibližně 100 000 až 150 000 vlasů, které neustálými cykli dorůstají a také vypadávají.

Říká se tomu vlasový cyklus.

Dermatologové uvádějí, že každý den ztratíme 60 až 100 vlasů. Problém nastává tedy až tehdy, pokud množství nově vyrůstajících vlasů je menší, než počet vypadaných vlasů.

Proto je vždy třeba zjistit pravou příčinu, proč se objem našich vlasů stále zmenšuje – ať je to vypadáváním nebo nedorůstáním nových.

Hlavním problémem bývá nadměrné vystavení vlasů škodlivým chemikáliím, které se paradoxně nacházejí v téměř každém komerčním výrobku určeném pro péči právě o ně.

Domácí recept na obnovu vlasů najdete na další straně