Úvod ZDRAVÍ Cvičení Překvapivě to funguje! Stačí podržet ruku v této poloze a s vaším...

Překvapivě to funguje! Stačí podržet ruku v této poloze a s vaším tělem to udělá hotové zázraky


Zřejmě každý z nás už hledal klid a mír v našem nitru. Možná jste už slyšeli o „chytré“, speciální orientální technice, která přispívá ke správnému přerozdělení pozitivní energie, která se dostane i do těch nejmenších kanálků vašeho nitra.

prsty1

 

 

Jinými slovy, jde o jakousi speciální gymnastiku, která vám pouze pomocí prstů umožní spravovat všechny energetické toky v těle.

Dnes se naučíme, jak provést některé základní moudra, která vám dodají spoustu energie a dodají vitalitu. Každé z těchto rychlých a lehkých cvičení byste měli provádět denně a po dobu alespoň jedné minuty.

Surya Mudra

prsty2

 

 

 

Toto cvičení pomáhá zejména těm, kteří chtějí zhubnout. Poloha zlepšuje činnost trávicího traktu a přispívá k urychlení metabolismu. Již po několika dnech cvičení s prsty se budete cítit lehčí a vaše váha začne postupně klesat.

Pruthvi Mudra

prsty3

 

 

Toto cvičení je důležité zejména v chladném období, a tedy i právě teď, když je venku deštivého podzim a blíží se zima. Chrání vaše tělo před infekcemi a nemocemi, navíc posiluje i váš imunitní systém.

Vayu Mudra

prsty4

 

 

Tato pozice prstů je užitečná pro ty, kteří neustále trpí drobnými zdravotními potížemi, jako je například plynatost, rýma, či bolesti hlavy. Zlepšuje krevní oběh a zklidňuje celý nervový systém, takže je to i skvělá forma relaxace.

Shunya Mudra

prsty5

 

 

Tato meditace se zkříženými prsty vám pomůže zbavit se bolesti a únavy. Nejlepší je toto cvičení provést po náročném pracovním dni v pohodlí a klidu vašeho domova. Po cvičení budete jako znovuzrození a pocítíte nával nové energie.

Varun Mudra

prsty6

Toto cvičení má za cíl zlepšit rovnováhu tekutin v těle. Také pomáhá všem, kteří mají problémy s hormonálními poruchami.

I když mnozí z nás o podobných cvičeních pochybují, pro obyvatele „východu“ je to běžnou součástí dne a celkově filozofie života. Východní medicína, ať už se jedná o léčivé rostliny nebo meditaci, je známá po celém světě a těší se mnohým pozitivním odezvám.

Myslím si, že za pár minut cvičení s prsty nic nedáte a to, jestli to opravdu funguje, si můžete ověřit na vlastní kůži. Když už nic, alespoň si dobře promasírujete ruky, což je určitě důležitý krok při předcházení nějakých těch nežádoucích vrásek.
loading...

Kam dál?