Překvapivě to funguje! Stačí podržet ruku v této poloze a s vaším tělem to udělá hotové zázraky


Zřejmě každý z nás už hledal klid a mír v našem nitru. Možná jste už slyšeli o „chytré“, speciální orientální technice, která přispívá ke správnému přerozdělení pozitivní energie, která se dostane i do těch nejmenších kanálků vašeho nitra.

prsty1

 

 

Jinými slovy, jde o jakousi speciální gymnastiku, která vám pouze pomocí prstů umožní spravovat všechny energetické toky v těle.

Dnes se naučíme, jak provést některé základní moudra, která vám dodají spoustu energie a dodají vitalitu. Každé z těchto rychlých a lehkých cvičení byste měli provádět denně a po dobu alespoň jedné minuty.

Surya Mudra

prsty2

 

 

Toto cvičení pomáhá zejména těm, kteří chtějí zhubnout. Poloha zlepšuje činnost trávicího traktu a přispívá k urychlení metabolismu. Již po několika dnech cvičení s prsty se budete cítit lehčí a vaše váha začne postupně klesat.

Pruthvi Mudra

prsty3

 

 

Toto cvičení je důležité zejména v chladném období, a tedy i právě teď, když je venku deštivého podzim a blíží se zima. Chrání vaše tělo před infekcemi a nemocemi, navíc posiluje i váš imunitní systém.

Vayu Mudra

prsty4

 

 

Tato pozice prstů je užitečná pro ty, kteří neustále trpí drobnými zdravotními potížemi, jako je například plynatost, rýma, či bolesti hlavy. Zlepšuje krevní oběh a zklidňuje celý nervový systém, takže je to i skvělá forma relaxace.

Shunya Mudra

prsty5

 

 

Tato meditace se zkříženými prsty vám pomůže zbavit se bolesti a únavy. Nejlepší je toto cvičení provést po náročném pracovním dni v pohodlí a klidu vašeho domova. Po cvičení budete jako znovuzrození a pocítíte nával nové energie.

Varun Mudra

prsty6

Toto cvičení má za cíl zlepšit rovnováhu tekutin v těle. Také pomáhá všem, kteří mají problémy s hormonálními poruchami.

I když mnozí z nás o podobných cvičeních pochybují, pro obyvatele „východu“ je to běžnou součástí dne a celkově filozofie života. Východní medicína, ať už se jedná o léčivé rostliny nebo meditaci, je známá po celém světě a těší se mnohým pozitivním odezvám.

Myslím si, že za pár minut cvičení s prsty nic nedáte a to, jestli to opravdu funguje, si můžete ověřit na vlastní kůži. Když už nic, alespoň si dobře promasírujete ruky, což je určitě důležitý krok při předcházení nějakých těch nežádoucích vrásek.