Úvod ZDRAVÍ Rady Pravidelně mi trpěly končetiny. Toto je 6 důvodů, proč tomu tak je.

Pravidelně mi trpěly končetiny. Toto je 6 důvodů, proč tomu tak je.


Každý z nás se už jednou setkal s pocitem mravenčení rukou nebo nohou, doprovázený mírným brněním či pálením. Často za tím stojí přerušení krevního oběhu v důsledku stlačení cév a nervových zakončení. Proto byste se měli začít hýbat či změnit polohu a citlivost se sníží.

bolest koncetin1

 

 
Pokud však pociťujete stále častěji a nevíte se toho zbavit, může jít o vážnější nemoc. Přečtěte si 6 příčin, které mohou stát za vaším problémem.

Krční osteochondróza – jakékoli porušení krční páteře, které způsobuje přiškrcení nervů a následnou necitlivost v rukou, bolest hlavy nebo problémy s koordinací.

Začněte sledovat držení svého těla, stejně tak dělat speciální cviky. Nejlepší je navštívit lékaře, který určí diagnózu a doporučí vhodné léčení.

bolest koncetin2

 

 
Roztroušená skleróza je závažné neurologické onemocnění. Vzhledem k poškození mozku a míchy nervových membrán dochází k porušení průchodu nervových impulsů. Citlivost je snížena a v rukou cítíte otupělost. Pokud se vylučují jiné příčiny znecitlivění, je třeba navštívit neurologa.
Syndrom karpálního tunelu – často pozorován u lidí, jejichž činnost souvisí s monotónní prací (programátor, švadlena, hudebníci). Při opakovaných pohybů prstů dochází k otoku šlach, které procházejí přes úzký kanál. Nerv se v kanálu stlačí a člověk cítí v ruce nepříjemné brnění (zejména v noci). Je třeba navštívit neurologa, protože v pokročilém stádiu onemocnění to může vést až ke svalové artrofii.

bolest koncetin3

 

 
Žilní trombóza končetin také může vést k znecitlivění. Krevní sraženina zpomaluje průtok krve, takže dodávka látek, které jsou důležité pro zachování funkce končetin, se narušuje.
Trombóza způsobuje otok a další vážné komplikace (gangréna, retence krevních sraženin). Proto si nemoc vyžaduje rychlou diagnózu a vhodnou léčbu.

bolest koncetin4

Anémie a cukrovka jsou často doprovázeny narušením prokrvení končetin, což má za následek jejich znecitlivění.

Cévní mozková příhoda – nejnebezpečnější příčina necitlivosti v rukou. Pokud je doprovázena porušením funkce dolních končetin, bolesti hlavy, poruchy řeči a vidění, okamžitě zavolejte záchranku.
V případě, že vás necitlivost končetin trápí mimo spánku, konzultujte s vaším lékařem. Tyto symptomy byste neměli ignorovat, protože můžete předejít vážnějšímu onemocnění!

bolest koncetin5
loading...

Kam dál?