Pravděpodobně už jste tenhle sprej viděli v obchodech! Kupte ho – tyhle geniální věci s ním dokážete dělat v každé domácnosti


naše domácnost má mnoho prostředků na čištění, mytí, opravy apod. Všichni chtějí, aby dokázali dělat všechny tyto věci jedním způsobem.

Ve skutečnosti existuje univerzální čistič, který zvládne několik problémů a je nazýván WD-40. Je to olejový sprej, který byl k dispozici pouze v průmyslu a můžete ho koupit právě v každém supermarketu. Kde ho používat, přečtěte si prosím níže.

Univerzální sprej

Čistič skvrn

Snadno odstraňuje skvrny z koberců. Na postižené místo naneste malé množství a po minutě jej otřete čistým hadříkem. Je vhodný pro všechny „přilepené“ textury.

Odstraňuje hmyz a ptáky

Impregnace obuvi

Aplikujte WD-40 na boty, počkejte několik minut, aby se roli a otřete zbytek papírovým ručníkem. Vaše boty budou chráněny před vlhkem, deštěm, sněhem a podobně. Zvláště v zimě je velmi užitečné, když jsou silnice posypány solí. Tato metoda však není vhodná pro semišovou a textilní obuv.

Odstranění zbytků lepidla

Pokud jste chtěli vylepšit nálepku, kterou jste koupili, a vy jste nezískali tak, jak jste si představovali, rozstřílejte WD-40, připravte si houbu a to je všechno! Rozstřik se snadno rozpustí a zbytky na štítku, nebo lepidlo může odstranit téměř žádné stopy.

Nemrznoucí směs

Normální smrtelník nemůže ovlivnit počasí ani zrušit zimu, přinejmenším tak daleko. Proto byste měli stříkat vrstva WD-40 na okna vašeho auta, po které budou čistá a chráněna před mrazem.

Čištění sedimentů

Obnovení nůžek

Po nějaké době se začnou usazovat houževnatost a špína na nitích nůžek. Aplikujte sprej na řezací plochu nůžek a řezte, jako byste je právě koupili.

Vyčistěte stěny

Nepostradatelnou věcí pro ty, kteří mají doma malé děti a mají nějaké pomůcky pro kreslení. Dokonce i v tomto případě vám přístroj WD-40 pomůže. Postříkejte ji na zploštělou stěnu a odložte ji suchou látkou. Mějte však na paměti, že může opustit mastné skvrny, takže je vhodný pouze pro lesklé povrchy.

Pomáhá s prstencem

Naše těla mají schopnost vyzvednout nebo snížit hlasitost a najednou zjistíte, že v jeden hezký slunečný den už nemůžete dát prsten nebo naopak. Několik kapek smažte prsty a prsten pryč bez bolesti a nadměrné námahy.

Odstranění žvýkačky

S tímto multifunkčním prostředkem můžete vyřešit mnoho problémů ve svém domě. Ujistěte se, že mu také řeknete o svém příteli!