Úvod ZDRAVÍ Tělo POZOR: Podívejte se, co se stane s Vašim tělem, když nebudete 3...

POZOR: Podívejte se, co se stane s Vašim tělem, když nebudete 3 týdny jíst bílý cukr!


Hned na začátku je nutno si říci, že cukr sám o sobě není nějaké zlo. Problém je v tom, že se dnes přidává prakticky do všech průmyslově vyráběných potravin.

Jestli jíte spoustu průmyslově zpracovávaných potravin, sníte s velkou jistotou daleko více cukru, než skutečně potřebujete.

Všeobecně se dá konstatovat, že když radikálně snížíte objem sladkostí (a nahradíte je např. ovocem) a přestanete sladit kávu a čaj, budete určitě zdravější.

Potřebujete to vysvětlit konkrétněji? Tady je pět věcí, které se odehrávají ve Vašem těle potom, když přestanete jíst cukr.

BUDETE MÍT VÍCE ENERGIE

Zní to divně, když si mnozí z nás právě při silné únavě či ospalosti dají slazenou kávu nebo, což je ještě horší, sladký energetický nápoj.                                        Vysvětlení je velmi jednoduché: cukr skutečně dodává svěžest, bohužel však na velmi krátkou dobu. Všeobecně se dá říci, že cukr dělá všechno proto, abyste se cítili chronicky unavení. Blokuje schopnost Vašeho organismu uchovávat zásoby energie. Jakmile je strávený – k tomu stačí pouhá hodina – začne Vám znova padat hlava. A musíte znovu sníst nebo vypít něco sladkého. Vzniká začarovaný kruh. Omezte proto příjem cukru.

STABILIZUJE SE VÁM VÁHA

Cukr v potravě nás nutí jíst ještě více cukru. Vyvolává chemickou závislost! Drtivá většina vyráběných potravin obsahuje tuny soli a cukru. Spolu s nimi Vaše tělo získává přebytečné kalorie. Cukr navíc vyvolává pocit hladu a nutí nás přejídat se. To je důvod, proč když sníte čokoládovou tyčinku, máte už za hodinu pocit, že byste dokázali sníst třeba slona.

VÁŠ TRÁVICÍ TRAKT BUDE LÉPE PRACOVAT

Kdyby s Vámi mohly Vaše vnitřní orgány hovořit, určitě by Vás požádaly, abyste jedli o hodně méně sladkých výrobků. Všimli jste si, že ti, kteří mají rádi sladké, chodí na WC o hodně častěji než ostatní? To není žádná náhoda! Trávicí ústrojí zpracovává cukr nejrychleji ze všeho. Jakmile je cukru příliš, potom naše trávení zkrátka nestíhá zpracovávat cokoliv jiného do té doby, než se ocitne v dlouhém střevě.

 

 

PŘESTANETE MÍT RÁDI SLADKÉ

Cukr Vás nutí chtít cukr. Když ho vyřadíte z jídelníčku, Váš zvyk vždy a všude si objednávat moučník, časem vymizí. Budete mít raději ovoce. Dorty a pečivo Vám budou připadat příliš sladké.

VAŠE POKOŽKA ZÍSKÁ ZDRAVĚJŠÍ VZHLED

Nemůžete pochopit, co se Vám děje s pokožkou, když ji neustále mažete různými krémy a mastěmi? Je celkem možné, že přebytek cukru Vás poškozuje zevnitř. Když se v lidském těle vyskytuje chronický přebytek glukózy, je kůže suchá, lehce se pokrývá vředy a vyrážkami. To je přirozená reakce organismu.

ZÁVĚR

Podle doporučení Celosvětové zdravotnické organizace bychom neměli v průběhu dne získat ze sladkostí více jak 5 % celkově potřebné energie. Jak dosáhnout toho, aby se nám tato norma nezdála nijak zatěžující? Začněte s maličkostmi. Všímejte si toho, co jíte a pijete. Kolik je v tom cukru? Možná byste měli skoncovat s ledovými čaji a kolou…

Samozřejmě, že to není lehké. Uvědomte si ale jednu věc. Závislost na cukru vymizí během třech týdnů. Jestli dokážete přežít tyto tři týdny, tak po tomto osvobozujícím období bude Vase nutkání jíst sladké podstatně oslabené. A vzápětí vymizí úplně. Prostě už nedokážete sníst nic příliš sladkého. Nebudete to chtít. Za nějaké to počáteční úsilí to stojí.
loading...

Kam dál?