Potřebujete jít na záchod, když jste v časové tísni? Stiskněte si tento bod na těle…


Co byste měli jako první udělat před dlouhou cestou nebo důležitou událostí? Správně, vyprázdnit svá střeva! Bohužel jsou chvíle, kdy se to nedá udělat na naše přání. Jak bychom měli stimulovat střeva, abychom tento problém neměli?

Jak urychlit stolici?

teplý nápoj
Ranní šálek silné kávy – obrovský stimulátor stolice. Lékaři říkají, že tuto vlastnost mají všechny teplé nápoje. Tím, že se rozšíří cévy a způsobí lepší průtok krve, teplá tekutina aktivuje střeva. Pokud se potřebujete vyprázdnit před dlouhou cestou, zkuste si vypít šálek kávy nebo čaje.

stolice body1

 

 
časné probuzení
Ten, kdo brzy vstává, má pravidelnou stolici. Toto pravidlo by si měli pamatovat všichni. Časné vstávání dává našemu organismu čas na vytrávení snídaně a na vyloučení stolice. Před důležitou schůzkou nebo cestováním si zkuste vyhradit alespoň 30 minut na toaletu.

stolice body2

masáž
Opatrně si přitlačujte spodní část břicha. Tato masáž pomáhá nastartovat stolici a aktivuje práci střev. Skvělá metoda i v případě zácpy.

stolice body3

 

 
Při akutní potřebě
Sportovci používají tento trik před důležitými závodem: vloží si do konečníku glycerinové čípky. Účinkuje po 15-20 minutách, ale budete mít klid i několik hodin. Pokud si potřebujete střeva vyprázdnit před důležitou událostí, aplikujte si čípky večer.

stolice body4

fyzická aktivita
Sportování dokáže zlepšit vaše vyprazdňování. Proto si před cvičením udělejte menší rozcvičku a navštivte svého bílého kamaráda.

Abyste nemuseli zkoušet výše uvedené metody, přidejte si do vašeho jídelníčku větší množství vlákniny ve formě zeleninových pokrmů nebo ovocných dezertů.
stolice body5