Potom, co jsem se dozvěděla o této metodě, jsem přestala kupovat zelenou cibulku. TAKTO SI JI DOMA SNADNO vypěstuje


Bylinky tvoří základní část většiny jídel. Pokud je zrovna nemáme po ruce, určitě nám postačí i zelená cibulka, aby krásné ozdobila naše kulinářské výtvory. Proto je dobré, abychom ji měli vždy doma a to docílíme pouze jejím pěstováním na okenní parapetu.

Ukážeme vám metodu, díky které si ji už nebudete muset kupovat z obchodů. Ušetříte peníze, čas a budete vědět, že je to vaše, vypěstované doma.

JAK NA TO?

Nejdříve si pořiďte svazek cibule s kořeny. Odřízněte je, ale místo toho, abyste je vyhodili, vložte je do menší nádoby a zalijte vodou.
cibulka1

 

 
Nádobu položte na okenní parapet a ujistěte se, že voda celou dobu pokrývá kořeny. Po několika dnech se objeví zelené výhonky, které začnou rychle růst.

cibulka2

Jednou týdně je třeba vyměnit vodu v nádobě.
Když výhonky vyrostou do výšky 12 cm, je třeba je přesadit do půdy, většího hrnce nebo pokračujte v udržování jejich velikosti v původní nádobě.
cibulka3

 

 
V případě, že budete potřebovat zelenou cibulku, jednoduše si odřízněte požadované množství. Cibule bude vypouštět nové výhonky, proto by se dalo říci, že tato zásoba cibule vám vydrží věčnost. Pokud se vám tento způsob pěstování líbí, řekněte o tom i svým přátelům a známým!

cibulka4