Poté, co si tato žena namočila do nápoje svůj nehet, stalo se něco neskutečné. Okamžitě byla na místě policie!


Zní to jako úplné sci-fi, ale opak je pravdou. „Tajemství barev“ je série laků na nehty.Tyto laky mohou mladé dívky ochránit před znásilněním, loupežemi a jinými zločiny. Ptáte se jak?

2-10

Násilníků, zločinců, zlodějů a jiných živlů je na světě jako máku a při tom množství zločinů, které se denně stanou, se naskýtá otázka, zda jejich počty náhodou ze dne na den nerostou. Ať je jak chce, studenti ze Severní Karolíny se pokusili o nemožné a výsledky jejich pokusu jsou fascinující.

 

 

Zvláštní manikúra

Darebáků, kteří na diskotékách přimíchají mladým dívkám do drinků drogy, je stále více. Sledují tím jen jedno – loupež, případně znásilnění. Mladé dívky o droze v nápoji ani nevědí a ráno se probouzejí, kde kádě a nepamatují se, co se jim stalo. Následně zjistí, že jim chybí peníze a kreditní karty a v tom horším případě i to, že jim někdo sáhl pod sukni. Aby se předcházelo tomuto druhu kriminality, vynalezli čtyři studenti speciální průsvitný lak na nehty, který reaguje na drogy. Pokud si ho potenciální oběť před odjezdem na diskotéku nebo do společnosti nanese na nehty, může předejít mnoha problémům. Lak reaguje na drogu přímým kontaktem. Aby se tedy oběť přesvědčila, zda je její nápoj „čistý“, stačí když před prvním douškem ponoří do nápoje jeden prst. V případě, že je v nápoji přimíchána nějaká omamná látka, lak se zbarví do tmava. Dívka, co něco takového spatří, by mělo okamžitě kontaktovat policii.

3-10

Bezpečnost především

Tento lak je určen primárně pro dívky, ale využít jej mohou i mladí muži. Ti se stávají oběťmi kriminálníků sice vzácněji, ale nebezpečí oběma pohlavím hrozí stejné. V Americe se tato novinka těší velké popularitě a rodiče speciální laky kupují svým dcerám kvůli bezpečnosti.

5-7

 

 
Jak se říká, v Americe je možné všechno. Tito mladí vědci se staly v krátkém čase mazlíčky všech amerických rodičů, ale je třeba uznat, že svou popularitu si opravdu zasloužili. Kdyby se totiž v dnešní době chtěli vyhnout kriminalitě, asi bychom to daleko nedotáhli. Naše děti by musely doslova sedět zavřené doma a neokusili by nic z mladických let. Láska rodičů nemá dno a my jen věřím, že speciální laky na nehty se dříve či později dostanou i do našich končin. Zatím se však můžeme spoléhat pouze na vlastní opatrnost.

1-10

Pokud se chcete dozvědět o celém projektu více, viz video.