Úvod DŮM A ZAHRADA Postavili dům a okolo něj skleník, teď mají tepla dost! Inspirace

Postavili dům a okolo něj skleník, teď mají tepla dost! Inspirace


Švédský pár se s tím nemaže. Chtěli stavět nový velký dům, chtěli mít příjemný menší domek. Také v něm chtěli mít v zimě teplo. Takže se rozhodli k zajímavému řešení. Kolem domu postavili skleník.
Ten se skládá ze 4mm tlustého tvrzeného skla. A teď pozor. V zimě se ve Stockholmu, kde domek stojí, pohybují teploty okolo -2 stupňů Celsia. Ve skleníku je ale 20 stupňů nad nulou! Teploty, jaké jsou v té době někde v Itálii.
Takže pár vesele pěstuje vinnou révu, zeleninu, ovoce, dokonce má na zahradě jezírko s rybičkami. Zatímco venku všechno zamrzá, jezírko ne. Majitelé domu se nechali inspirovat ekologickým domem designéra Bengta Warne, který svůj slavný zelený dům postavil již v sedmdesátých letech minulého století. Přestože má dům ve skleníku mnoho výhod a snižuje účty za energie až o polovinu, stále je v něm potřeba v zimě topit. Manželé jsou ale spokojeni, že využívají na maximum možnosti, které jim dává příroda a šetrné technologie. A také mají nádherný dům s výhledem z terasy. Zkrátka super bydlení.

dumsklenik3

 

 
dumsklenik2

dumsklenik7

dumsklenik6

 

 
dumsklenik5

dumsklenik4

dumsklenik1
loading...

Kam dál?