Pomocí 3D tiskárny postavili dům za 24 hodin, který je vyšel jen 10 tisíc eur. Když se podíváte dovnitř neuvěříte, že ho jen vytiskli


První dům, vytlačený pomocí mobilní 3D technologie, byl postaven ve městě Stupino v Rusku.

Dům se nachází v Rusku a má rozlohu 37 metrů čtverečních. Pokud právě teď přemýšlíte nad tím, jak dlouho může trvat vytvořit dům pomocí 3D tiskárny, prozradíme vám, že se to podařilo za neuvěřitelných 24 hodin. A pokud si stále neumíte představit jako taková 3D tiskárna vypadá a jak je možné, že dokáže postavit dům, video v článku vám to ukáže. Pokud jste nic podobného nikdy neviděli, možná vám to vyrazí dech!

Náklady na zhotovení domku se vyšplhaly na 10 tisíc eur. 3D tisk společnosti Apis Cor postavila dům pomocí mobilní tiskárny, a to hned na místě. Hlavním materiálem na vybudování domu byla betonová směs. Pomocí ní se ,, vytiskly „příčky, stěny a obvodový plášť. Když byly hotové, přidali se okna a různá zařízení, včetně nábytku potřebného pro domácnost. Celá stavba se završila dokončením lesklého nátěru na vnější stranu domu. 

 
Možná právě přemýšlíte zda není příliš malý a zda má opravdu vše, co běžný člověk potřebuje pro své pohodlí. Nemusíte se bát. Dům má předsíň, koupelnu, obývací pokoj, i kuchyni.

Pokud byste opravdu přemýšleli o takovém domku, společnost Apis Cor tvrdí, že jeho záruka je až 175 let.

dum 3d tiskarna1

 

 
,, Chceme změnit veřejný názor, který si myslí, že taková stavba nemůže být rychlá, šetrná k životnímu prostředí a spolehlivá, „tvrdí zakladatel Nikita Chen-Yuntai na stránce Apis Cor. Jejich cílem je vytvořit mezinárodní stavební firmu, která by mohla řešit problémy ubytování po celém světě. Apis Cor zároveň prohlásil, že je první společností, která vyvinula 3D tiskárnu, schopnou vytisknout dům přímo na místě.

Je to opravdu převratné, protože domy tištěné 3D technikou, jsou většinou vyrobeny mimo staveniště a až později smontované na místě.

dum 3d tiskarna2

 

 
dum 3d tiskarna3

V loňském roce byl první 3D tlačen bytový dům postavený v Číně. Další čínské firmě se o něco později podařilo vytisknout dokonce kompletní dvoupatrový dům, a to přímo na místě. Je třeba podotknout, že jim to trvalo 45 dní.

Je opravdu obdivuhodné jakými obrovskými kroky se technologie posouvá vpřed. To, co bylo před pár lety nemyslitelné a nepoznané, se dnes objevilo, zdokonalilo a je schopno se normálně používat. V budoucnu se pomocí této techniky mohou vytvářet domy různých tvarů a velikostí. Společnost Apis Cor to má skutečně dobře promyšlené.