Pomeranč předělila na dvě poloviny a vytvořila krásnou voňavou podzimní dekoraci, která se bude hodit i do vašeho domu


Pokud stále nemáte žádnou podzimní dekoraci na vašem stole a chcete spojit příjemné s užitečným, tento návod vás velmi potěší. Vytvoříte si doma pěknou atmosféru, která je během těchto dlouhých, tmavých a chladných večerů snad nezbytností.

Nikdo přece nechce podlehnout podzimní depresi. Na tomto projektu se může podílet celá rodina, a tedy klidně zaměstnejte i těch nejmenších.

Myšlenka vytvořit si jednoduchou aromalampu z pomerančové kůry není žádným inovativním a novým nápadem, ale přece, kolik z vás ví jak na to?

V dnešním článku si ukážeme nejen instruktážní video, ale celý postup je zaznamenán i na fotografiích, což jistě mnohé z vás ocení. Pojďme se tedy pustit do kreativní práce.

Na výrobu potřebujete:

pomeranc1

 

 

knížku

pero s tenkým hrotem

talíř

nůž nebo ořezávač

lžíci

misku

hrnek

vykrajovátko na perníky v libovolném tvaru, nejlépe ale ve tvaru hvězdy

pomeranč

hřebíček

čajovou svíčku

Postup:

Nejprve si ukážeme fotonávod, pod kterým si můžete pustit také video celé přípravy.

Pomeranč si nejprve položíme na čajovou svíčku. Vedle pomeranče položíme knihu. O knihu si opřeme pero a pevně ho uchopíme napříč knize. Dobré by bylo, kdyby jste našli středovou linku pomeranče. Pak už jen stačí otáčet pomerančem, přičemž pero vytvoří dokonalou linku po jeho obvodu.

pomeranc2

 

 

pomeranc3

Tam, kde nám vznikla linie uděláme řez nožem. Stačí prořezat jen kůru, nemusíte řezat do pomeranče.

pomeranc4

 

 

Kůru od sebe oddělíme pomocí lžíce.

pomeranc5

Dále postupujeme jako při řezání avokáda. Pomocí lžíce oddělíme pomeranč od kůry a postupujeme nejprve na jedné polovině a pak na druhé.

pomeranc6

 

 

Nakonec kůrou otočíme a pomeranč „svlékneme“.

pomeranc7

Pak do jedné poloviny umístíme vykrajovátko a pevně ho zatlačíme.

pomeranc8

 

 

Aby se nám vykrajovali snadněji, kůru umístíme na hrnek, který je obrácen hlavou dolů. Je třeba zatlačit trochu silnější, přece jen je kůra pomeranče trochu tužší.

pomeranc9

 

pomeranc10

 

 

Kůru následně ozdobíme hřebíčkem.

pomeranc11

Do poloviny, se kterou jsme zatím nic nedělali vložíme čajovou svíčku a zakryjeme ji druhou polovinou s hvězdou.

pomeranc12

 

 

Svíčku už jen zapálíme a příjemná voňavá atmosféra doprovázena jemným problikáváním světla je na světě.

pomeranc13

 

 

Skvělý nápad, však? Ozdobte si i vy svůj obývák takovými krásnými aromalampičky. Pomeranče, které vám zůstanou můžete použít na vystavení a získat tak stoprocentní pomerančový džus, respektive šťávu. Použít je můžete i do vařeného vínka či punče, nebo si vytvořte sladkou pomerančovou omáčku, která se hodí na červené maso nebo k různým cheescakům.

pomeranc14

Návod je poměrně jednoduchý, proto ho budete mít hotový za pár minut. Pokud spolu s vámi budou kutit i vaše ratolesti, ujistěte se, že s nožem budete pracovat jen vy. Nechcete si přece kreativní práci zkazit úrazem.