Úvod ZE ŽIVOTA Novinky Polsko chce zrušit střídání času. Pokud se mu to podaří, bude první...

Polsko chce zrušit střídání času. Pokud se mu to podaří, bude první zemí v EU s touto změnou


Prvním čtením prošla v Polsku změna zákona o střídání zimního a letního času. Pokud se to zemi podaří, bude první zemí v Evropské unii, která bude mít během celého roku stejný čas.

V tomto období je návrh zákona ve druhém čtení a při jeho podpoře se znepřátelenými polská politická scéna shodla na jednom názoru – změnu chtějí přijmout!

I přes v minulosti nezdařeným peticím za změnu tohoto zákona se to možná podaří prosadit. Jak hlavními důvody uvádí zdravotní problémy, které jsou způsobeny takovými časovými přesuny. Mnozí lidé jsou na tyto změny velmi hákliví. Někteří vědci však tvrdí, že se tak poruší účinnost využívání denního světla.Bronislaw Karasek z Polské lidové strany, která návrh předložila řekl: „Střídání času může způsobit nerovnováhu biologických hodin, což vede k prudkým změnám nálady, spánkovým poruchám a zvýšenému riziku srdečních infarktů a dopravních nehod.“

Odpůrci tohoto návrhu si myslí, že takové změna zákona způsobí velké problémy. Zejména problémy s počítačovými systémy.

Wieslaw Paluszynski působící jako viceprezident polské komory informačních technologií a telekomunikací tvrdí, že změna by zasáhla každého člověka a každou instituci … počínaje hodinkami přes chytré telefony a počítače po složité systémy, které kontrolují například ropovody.

Neméně důležitým důvodem, proč je podle mnohých zrušení špatné, je rozdíl mezi časy s okolními zeměmi. Zejména s Německem, největším obchodním partnerem Polska.
loading...

Kam dál?