Položila jsem si korunu z mandarinky MEZI PRSTY U NOHOU. Pak jsem zjistila, že jde o skvělý trik pro každého


Jejich vůně pronikne do každého pokoje vašeho domova a i když svou chutí připomínají pomeranče, jsou o něco více sladší. Jejich španělský název je odvozen od slova mandarino se mondar, což v překladu znamená „lehké na očištění“. Ukážeme vám několik způsobů, jak slupku z mandarinek využít i pro zdravotní účely a nemusíte ji vyhazovat do koše.

mandrarinka-prsty1

 

 
Prevence nemocí

Při dysbakterióze a zažívacích potížích

Vysušte si mandarinkovou kůru a rozemelte ji v mlýnku na kávu. Získáte světlý oranžový prášek, který můžete po 1 čajové lžičce na porci přidat do jakéhokoliv jídla jako sezónní koření.

Pomůže vám při nadýmání a zlepší funkci žaludku i střev. Zkuste si to dát i do kávy, její chuť vás příjemně překvapí.

bronchitida
2 lžíce sušené kůry zalijte 750ml vroucí vody. Dejte si tento nápoj do hrnce, povařte na mírném ohni 5 minut a následně jej nechte vychladit. Dopřejte si jeden hrnek (250ml) 3x denně v teplém stavu přibližně 30 minut před jídlem a onemocnění v tichosti ustoupí.
Použití mandarinky kůry

Při suchém až vyčerpávajícím kašli
2 polévkové lžíce sušeného mandarinkového prášku zalijte 1 sklenicí vodky a položte to na tmavé místo po dobu 1 týdne. Nakonec si léčebnou tinkturu přeceďte a dávkujte následovně: 20 kapek rozpusťte ve vodě a pijte 3x denně před jídlem. Esenciální olej, který je ve složení kůry dokáže divy! Zastaví kašlání a hleny budou postupně ubývat.

při nachlazení
Hrst nasekané mandarinkové kůry zalijte vroucí vodou, přelijte do nádoby s úzkým otvorem a vdechujte výpary po dobu 10 minut. Po proceduře nevycházejte do chladného prostředí přibližně 1 hodinu. Mandarinková pára má vlastnosti, díky kterým dokáže rychle zničit infekci.

mandrarinka-prsty2

 

 
Zastavuje plísňové léze
Stačí si potírat slupku mandarinky oblast mezi prsty 2x denně a plísně budou minulostí.

Proti únavě a nespavosti
Nařízněte si na jemno čerstvou kůru z mandarinek, vložte ji do sáčku a vdechujte ji po dobu 15 minut. Tato metoda je efektivní dokonce i na bolesti hlavy. Vůně citrusu a esenciálního oleje vám pomůže překonat únavu, zmírnit stres, zrelaxovat a rychleji usnout.

mandrarinka-prsty3

Při zvýšeném tlaku a arytmii
1 sklenici čerstvé mandarinkové kůry zalijte 3 litry vody. Přiveďte k varu, nechte vařit asi 1 hodinu a pak přeceďte. Připravte si horkou koupel a tímto extraktem přibližně 1 hodinu před spaním. Pro léčebné účely bude stačit i 15 minut.

mandrarinka-prsty4

 

 
Existuje mnoho nápadů, co udělat z mandarinkové kůry. Pro inspiraci jsme vám ukázali i obrázky, které mají i jiné využití než při onemocněních. Co tak krmítka pro ptáky nebo domácí dekorace, která se hodí i na toto vánoční období?

Dužina z mandarinek dodává našemu tělu vitamíny, hlavně v tomto chladném období. Pomůže vám překonat různé nemoci a nejsou to jen prázdné výmysly!

Podělte se s tímto článkem i s vašimi přáteli! Já jdu jíst mandarinky …

mandrarinka-prsty5