Pokud vlastníte tyto cukle, co nejdřív je vyhoďte. Zde je důvod, který může zničit vaše zdraví


Němečtí vědci ve své zprávě prezentovali výsledky testů a to: 6 z 10 testovaných modelů jsou vyrobeny z rakovinotvorných materiálů, silný zápach je jedním ze znakem kontaminace.

Němečtí vědci, poslali 10 těchto bot z různých cenových kategorii do laboratoře na testy. Na základě analýzy, u 10 testovaných bot, včetně těch
z americké značky Crocs and Skechers, se potvrdila kontaminace problematické látky.

kroksy rakovina1

Zpráva vyzývá ty, kteří chtějí tuto obuv i nadále nosit s tím, že budou mít obuté ponožky na ochranu zdraví, nebezpečné toxiny je možné absorbovat přes pokožku pokud se dostane do přímého kontaktu s těmito materiály.

Německý Spolkový Institut (BfR) také doporučuje spotřebitelům, aby se hlavně vyhnuli této obuvi, která se spojuje s nepříjemným zápachem. Obzvláště problematické látky jsou tzv. polycyklické aromatické uhlovodíky (Pah), které byly posouzeny jako karcinogenní, mutagenní nebo teratogenní.

PAU byly zjištěny v 6 z 10 bot, přitom mezi nimi byly i ty 2 dražší. Chemikálie se do těla dostanou přes pokožku. Zatímco originální modely americké společnosti Crocs neobsahují žádné PAH, byly zjištěny 4 druhy látek, které mohou způsobit podráždění kůže nebo alergie. To však obsahovaly i boty dalších pěti značek

kroksy rakovina2

 

Pokračování článku na další straně