Úvod ZE ŽIVOTA Rodina Pokud vám pes olízl ruku nebo nohu, je to speciální znamení! Takto...

Pokud vám pes olízl ruku nebo nohu, je to speciální znamení! Takto pochopíte, co tím myslel a ještě více


„Pes je nejlepší přítel“, říkají mnozí milovníci zvířat. Je to oddaná, stálá, rasa neznajíce křivdu a odsouzení bytosti.

Neumí mluvit, ale umí vyjadřovat své pocity a myšlenky beze slov, prostřednictvím svého chování. Má smysl se naučit je dešifrovat.

Chování psů

Psí pohled

Když se pes pronikavě a upřeně dívá se široce otevřenýma očima, až husí kůži projdou po těle. Tak jako člověk, i on může komunikovat pohledem a vyjadřovat plnou důvěru.

Upínání se k noze

Opíraje se o nohy, pes prosí, abyste ho poláskali. On je závislý na vaší lásce a cítí připoutání.


Spaní v posteli

Někdy se stává, že když nejste doma, pes vleze do vaší postele. Tak zůstává v kontaktu s vámi na dálku, protože je na místě, kde rádi odpočíváte a zanecháváte svůj pach.

Sbírání dárků

Pes vám může dát své hračky. Divné, proč, vždyť jsou to jeho věci? Nebo na procházce přináší kostičky, dřívka nebo zbytečný odpad.

Všechno toto jsou dárky. Nechce se chlubit kořistí, ale prokazuje svou lásku prostřednictvím jejich sdílení.

Reagování na náladu

Za 15 tisíc let domestikace psa, se naučili pochopit emocionální stav člověka. Často, pokud se cítíte špatně, váš miláček vás začne otravovat, chce si hrát, rozmazlovat, kousat. Ne, není to egoista, který vyžaduje vaši pozornost v nejnevhodnějším okamžiku. Vše chápe a snaží se odvrátit vás od vašich žalu.

Olizování majitele

Pokud pes olizuje nohy, poukazuje na vděčnost a oddanost. Pokud ruky, tak něžnost. Olizování obličeje naznačuje o nepřítomnosti strachu z trestu.

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRÁNCE ➔

1
2loading...

Kam dál?