Úvod ZE ŽIVOTA Novinky Pokud uvidíte na dveřích domu tyto znaky, důkladně je smyjte a zavolejte...

Pokud uvidíte na dveřích domu tyto znaky, důkladně je smyjte a zavolejte policii!


Ve snaze zmást policii a právo respektující společnost, zločinci každým rokem zlepšují a vymýšlejí nové triky.

Takže policie v Chile představila systém symbolů, které informátoři kriminální společnosti malují na dveře domů civilisty.

V závislosti na tom, zda je snadno vyloupit dům, co se tam nachází, nebo s čím se tam může setkat, informátoři nakreslí jeden nebo více znaků z 36 možných variant.

šifrovací-systém-zlodejov-1024x920

 

 
Snímka-obrazovky-2017-05-27-o-21.53.33-1024x277

Při pohledu na tento šifrovací systém, budete jen hlavou kroutit, jak šikovní a vynalézaví jsou zločinci. Samozřejmě, brzy si zavedou nový šifrovací systém, ale tyto informace jsou důležité pro každého.

Pokud si myslíte, že tento systém funguje pouze v zahraničí, tak jste na omylu. Naši zloději také nejdou do akce bez připravení.

Proto, pokud žijete v soukromém sektoru, pravidelně si kontrolujte dveře a plot kolem pozemku a pokud narazíte na nesrozumitelné znaky, čísla či písmena, tak buďte pozorní, protože se o váš dům a majetek někdo zajímá.

Pokud žijete v bytovém domě, tak si pozorně všímejte poštovní schránky. Ty informátoři často označují markerem nebo nalepí značku.

Nezapomeňte se podělit o tyto informace se svými přáteli, protože těmito informacemi můžete ochránit svůj majetek, možná i život nebo zdraví.