Pokud si uděláte tyto skvělé čistící bomby na toalety, už je nikdy nebudete muset drhnout


Určitě se vám už někdy stalo, že jste byli u někoho na návštěvě a po příchodu na toaletu jste byli vystaveni celkem nepříjemnému zápachu či nevábně vyhlížející toaletní míse.

Možná se vám stal právě opačný případ, kdy jste se vy museli vyrovnat s tím, že někdo druhý to bude muset absolvovat na vaší toaletě. Vyhnout se nepříjemným pachům je někdy těžší, ale dá se tomu pomoci. Například domácím čisticím osvěžovačem, který bude nejen ekonomičtější, ale i zdravější.

tablety1

 

 
Co budete potřebovat:

1/2 hrnku sody, 1/2 hrnečku kyseliny citrónové, 1/2 hrnku kukuřičného škrobu, vodu ve spreji, plastový uzavíratelný sáček 3-litrové velikosti a 25 kapek éterického oleje

tablety2

 

 
Všechny ingredience kromě éterického oleje je třeba smíchat dohromady do sáčku a protřepat. Následně otevřít sáček, 2-3krát stříknout vodu ve spreji, protřepat a zopakovat to ještě 5, klidně i 7-krát.

tablety3

Do čeho budeme směs ukládat? Forma na muffiny je na to úplně ideální. Do vyčištěné formy nalejeme hmotu a necháme schnout dva dny. Jakmile je po dvou dnech vybereme, je ideální nechat je přesušit ještě na nějakém vhodném, suchém místě před použitím.

tablety4

 

 
V podstatě je ale můžete nalévat do jakékoli formy…

Nakonec už jen stačí vhodit do toalety a spláchnout, co vytvoří čistící pěnu.

tablety5

Určitě stojí za vyzkoušení takový domácí trik. Máte i vy nějaké své triky, jak si poradit s toaletami?