Úvod DOMÁCNOST Pokud si uděláte tyto skvělé čistící bomby na toalety, už je nikdy...

Pokud si uděláte tyto skvělé čistící bomby na toalety, už je nikdy nebudete muset drhnout


Určitě se vám už někdy stalo, že jste byli u někoho na návštěvě a po příchodu na toaletu jste byli vystaveni celkem nepříjemnému zápachu či nevábně vyhlížející toaletní míse.

Možná se vám stal právě opačný případ, kdy jste se vy museli vyrovnat s tím, že někdo druhý to bude muset absolvovat na vaší toaletě. Vyhnout se nepříjemným pachům je někdy těžší, ale dá se tomu pomoci. Například domácím čisticím osvěžovačem, který bude nejen ekonomičtější, ale i zdravější.

tablety1

 

 
Co budete potřebovat:

1/2 hrnku sody, 1/2 hrnečku kyseliny citrónové, 1/2 hrnku kukuřičného škrobu, vodu ve spreji, plastový uzavíratelný sáček 3-litrové velikosti a 25 kapek éterického oleje

tablety2

 

 
Všechny ingredience kromě éterického oleje je třeba smíchat dohromady do sáčku a protřepat. Následně otevřít sáček, 2-3krát stříknout vodu ve spreji, protřepat a zopakovat to ještě 5, klidně i 7-krát.

tablety3

Do čeho budeme směs ukládat? Forma na muffiny je na to úplně ideální. Do vyčištěné formy nalejeme hmotu a necháme schnout dva dny. Jakmile je po dvou dnech vybereme, je ideální nechat je přesušit ještě na nějakém vhodném, suchém místě před použitím.

tablety4

 

 
V podstatě je ale můžete nalévat do jakékoli formy…

Nakonec už jen stačí vhodit do toalety a spláchnout, co vytvoří čistící pěnu.

tablety5

Určitě stojí za vyzkoušení takový domácí trik. Máte i vy nějaké své triky, jak si poradit s toaletami?