Úvod ZDRAVÍ Rady Pokud si budete masírovat tyto body na nohou před spaním, účinky se...

Pokud si budete masírovat tyto body na nohou před spaním, účinky se dostaví ihned


Kdo by to nemiloval. Masáž nohou. Stačí trochu kokosového oleje nebo nějakého krému, ruce (nejlépe přítelovy či přítelkyně) a požitek je na světě. Možná jste však nevěděli, že masáž nohou není prospěšná jen pro vaši duševní pohodu, ale významně prospívá i k řešení některých zdravotních problémů.

nohy-body1

 

 
Moderní medicína má za sebou dlouhou cestu, která začala přibližně v 19. století. Mnoho věcí se za tu dlouhou dobu změnilo, ale hlavně doba pokročila a tak se staly některé léčebné metody minulostí. Naštěstí. Prostor dostali i trochu alternativnější metody léčby, jako například akupunktura, homeopatika nebo reflexologie. Dlouhá léta se mnozí lidé pokoušejí vyhýbat lékům a hledat vlastní cestu, jak se dostat z nějakého zdravotního problému. Je to proto, že se chtějí vyhnout vedlejším účinkům léků, nebo prostě jsou rázně proti jejich aplikaci.

 
nohy-body2

 

 
Je mnoho důvodů, proč byste se měli seznámit s masáží nohou. Reflexologie je léčebná praktika, při jejíž pomocí masírování stimulujete nervy na chodidlech. Chodidlo přitom představuje mapu a daná místa na něm přísluší různým orgánům nebo částem těla. Je to efektivní způsob jak tělo zbavit stresu a zmírnit bolest. Ve zkratce je to něco, jako když si masírujete ruce nebo krk, čímž zvyšujete průtok krve v těle. Možná jste nevěděli, ale tato technika se často využívá právě u novorozenců, tedy u miminek, a to právě proto, že ještě nejsou schopny říct, co je kde bolí, a také pro ně nejsou vhodné všechny léčiva. Navíc to miminko uklidňuje a kromě toho mu masáží napomáháte při formování chodidel.

nohy-body3

 

 
Při masáži je třeba stimulovat reflexní body, nebo tedy nervová zakončení, které jsou propojeny po celém těle. Velkým plusem je, že si takto umíte pomoci sami, v pohodlí domova. Nemusíte vyhazovat peníze za léky a ani za profesionální terapeutickou masáž. Pokud se bojíte, že si můžete ublížit, nebo jste prostě skeptičtí k této alternativní léčbě, podívejte se na to takto. Určitě vás masáž zbaví stresu a možná i bolesti, přičemž ztratíte nanejvýš pár minut času. V následujícím videu jsou ukázány základní kroky jak na to. Máte zkušenost s touto technikou, popřípadě vyzkoušeli jste ji? Podělte se s námi o vaše názory.