Úvod ZDRAVÍ Tělo Pokud pravidelně spíte nazí, toto se stane s vašim tělem. Zůstala jsem...

Pokud pravidelně spíte nazí, toto se stane s vašim tělem. Zůstala jsem mile překvapena z výsledku


Spánek je nedílnou součástí našeho života. Dodává tělu energii, zlepšuje náladu a celkový náš vzhled. Kromě toho, že spánku byste měli věnovat 7-8 hodin denně, vzdejte se i všech pyžam a nočních košilek. Umožní to vašemu tělu dýchat, ale nejen to! Více si přečtete v následujícím článku.

Ochrana před bakteriemi
Mohlo by se zdát, že opak je pravdou, ale spánek bez pyžama zabraňuje růstu bakterií a plísní. Potencionální pot vyschne na těle dříve, než v pyžamu.
spanek nahota1

 

 
plnohodnotný spánek

Po mnoha experimentech vědci došli k závěru, že lidé, kteří spí nazí, mají tužší spánek. Jakýkoliv oděv na těle v noci narušuje přirozenou regulaci tělesné teploty a právě proto se lidé často v posteli přehazují. To kazí kvalitu spánku. Nazí budete spát jako miminko.

spanek nahota2

obnova kůže
Spánek naostro pomáhá v procesu obnovy kůže, protože mazové žlázy pracují v plné síle a kůže dokáže rychleji vstřebávat živiny. Tím pádem se zlepšuje i rychlost našeho metabolismu.

spanek nahota3

 

 
lepší nálada
Zajímavým faktem je, že kontakt s kůží mezi dvěma lidmi má za následek uvolňování hormonu lásky – oxytocin. S milovaným člověkem si posilujeme pocit důvěry a intimity a stejně se snižuje frekvence srdce.

spanek nahota4

hubnutí
Pokud spíte nazí, snižuje se hladina kortizolu a zlepšuje se kvalita spánku. Tím pádem se napravuje funkce metabolismu a vy můžete hubnout.

spanek nahota5
loading...

Kam dál?