POKUD JSTE ZE VŠEHO UNAVENÍ, PŘEČTĚTE SI TOTO!


Objevili jsme článek, který představuje nesmírnou pomoc při boji s únavou. Doporučujeme, abyste se zhluboka nadechli a přečetli si jej.

„Vím, jaké to je cítit se unavený – a to nejen ve fyzické rovině.
Svět, ve kterém žijeme, je vyčerpávající. Je nevděčný. Je sotva obohacující. Jsme unavení proto, že v něm žijeme tak jako žijeme. Jsme unavení milovat, starat se, dávat něco světu, který nikdy nedá nic zpět. Jsme unaveni investovat svou snahu do neurčitých výsledků. Jsme unavení z nejistot. Unavení ze šedé barvy všude kolem.

 
Vím, že svět k vám nebyl vždy laskavý a že jste se v tom všem vícekrát ztratili. Vím, že máte pocit beznaděje, ale prosím, zkuste to znovu.

unava1

 

 
Všichni jsme unavení. Každý z nás. Od určitého věku jsme všichni jen armádou zlomených srdcí a bolavých duší. Jsme unavený z místa, kde jsme, ale zároveň máme příliš velký strach začít znovu. Musíme riskovat, ale bojíme se dívat na to všechno kolem nás. Konec konců, kolikrát budeme moci začít znovu?

Všichni si myslíme, že jsme tak vyčerpaní sami. Ale pravdou je, že jsme unavení každý ze sebe samého – unaveni ze životních her, které hrajeme a lží, které řekneme. Nechceme být zlí, ale nechceme hrát zcela férově. Bojíme se, protože si nejsme jisti, co způsobí naše volba.

Vím, že jste byli nadšeni z budoucnosti, ale nyní se zdá, že jste unavení a plní beznaděje. Ale tady je to, co žádám, pokud se chcete vzdát. Dejte sobě samému ještě jeden pokus. Vím, že jste unavení z předešlých pokusů a vím, že jste na konci s vašimi silami, ale opravdu se nevzdávejte. Vaše síla je opravdu nekonečná. Pár pádů vás přece nemůže odradit.

Jsme všichni odolnější, než si myslíme a to je nesporná pravda. Tam kde je více lásky, jsme schopni dát i více naděje. Chceme okamžité výsledky a když nevidíme žádné výsledky, vzdáme se. Necháme aby nás vyčerpání zastavilo. Rosteme frustrovaní s nedostatkem zpětné vazby a předpokladem vzdát se. Konec!

Některé části života se dějí tiše. Dochází k nim pomalu. Dochází k nim kvůli malé, ale pečlivě zvolené volbě, kterou děláme každý den, která nás proměňuje v lepší verzi sebe.

 

 

Když jste unavení, kráčejte pomalu. Kráčejte potichu. Jděte nesměle. Ale nezastavujte. Jste unaveni ze všech těch opodstatněných důvodů. Jste unavení, protože máte právo být. Jste unavený, protože jste dělali změny, které jsou vyčerpávající a to je jen náznak jít dál. Jste unavení, protože stále rostete. Jednoho dne, vám váš růst bude nabízet cestu k omlazení, které budete potřebovat.“

unava2