Pokaždé se potýkám se stejným problémem, jak si vydepilovat nohy bezbolestně. Pak mi poradila kamarádka tento babské recept a chloupky byly pryč!


Až naléhavě aktuální začíná být téma odhalování nohou v důsledku stále častěji vykukujícího slunce, proto všechny ženy pomalu ale jistě začínají přemýšlet, jak tento rok vyřeší depilování kritických částí. Abyste nemuseli obden holit, případě podstupovat drahé a bolestivé zákroky u kosmetičky, máme perfektní recept!

Rok co rok jsem řešila dilema epilace nohou a podpaží. Holení nepřicházelo v úvahu, protože už na druhý a třetí den mě nohy svrběly do zbláznění a kromě toho mi žiletky dráždily kůži. Vyzkoušela jsem tedy druhý level, ke kterému utíkají všechny ženy s podobným problémem, jako byl ten můj. Depilační voskové pásky. Bolely a štípaly, no chlupy na nohách zůstaly. V podpaží jsem to ani nezkoušela. Netroufla jsem si na bolest a kromě toho mě více lidí upozorňovalo na oblast uzlin, které se v podpaží nacházejí.

Pak přišla ona …

Poslední možností, kterou jsem byla ochotna vyzkoušet, byly domácí epilační masky a roztoky. Kamarádka mi říkala, že jsou to nesmysly a nefunguje to. Prý pokud mi chloupek není schopen vytrhnout vosk, tak co čekám od nějakých nelepivých směsí?! Opak však byl pravdou.

Přírodní epilace

Rozdíl mezi depilací a epilací je malý, no rozhodný. Zatímco depilace Vám odstraní pouze viditelnou část chloupku, při epilaci odstraňujete chloupek i s kořínkem, což znamená, že dlouhodoběji si nemusíte dělat starosti s holením či voskováním nohou. U přírodní epilace se využívají suroviny, které svými vlastnostmi a účinky při kontaktu s kůží nabývají určitou sílu. Tato síla dopomůže k uvolnění kořínku s chloupkem, zároveň k roztažení póru na kůži, aby kořínek mohl vyjít ven, aniž by se od chloupku odtrhl. Přírodní epilace je vynikající možnost, jak se zbavit nežádoucího ochlupení. Vyzkoušejte doma tento recept a uvidíte výsledek. Je důležité říci, že ne všechno účinkuje na každého. Tak, jak si polovina žen na světě dokáže chloupky na dlouhou dobu vytrhat s voskovým pásky z drogerie, tak si druhá polovina může nakoupit rovnou pět balíčků a stále jí na nohách zůstane polovina ochlupení. Vše závisí na pevnosti, tloušťce, ale i hloubky kořínku.

Co budete potřebovat

  • šťávu z jednoho bramboru
  • 5 PL mléka
  • ½ šálku jedlé sody


Brambor nastrouhejte a vyždímejte z něj všechnu šťávu. Smíchejte s ostatními ingrediencemi a vložte do mikrovlnky přibližně na 30 sekund.

Kombinace složek

Bramborová šťáva čistí, zjemňuje a omlazuje pokožku. Mléko ji zase uklidní a zabrání výskytu podráždění po zákroku. Oproti těmto dvěma stojí soda bikarbona, která je alkalická, zjemňuje vlasy a doslova ničí vlasový folikul. Kombinace těchto tří složek zaručuje přírodní epilaci a konec starostem s odstraňováním chloupků na delší dobu.

Aplikace

Pokožku je před epilací třeba připravit, což spočívá zejména ve zvlhčení. Pak si vezměte kosmetický štětec a naneste pastu na místa, ze kterých chcete chloupky odstranit. Dbejte na to, abyste pastu nanášely ve směru růstu chloupků, v žádném případě ji nenanášejte v protisměru!

Nechte pastu zaschnout. Počkejte si na to přibližně 15-20 minut. Když bude pasta dokonale suchá, udělá Vám na nohách jakoby druhou kůži. Prsty uchopte okraj této „kůže“ a až nyní můžete táhnout v protisměru růstu chloupků!

Hotovo! Epilace je dokončena a Vy se můžete těšit z dokonale hladkých nohou, které Vám vydrží klidně i několik týdnů. Pro názornější ukázku se podívejte na video.