Úvod ZDRAVÍ Tělo Pokaždé se potýkám se stejným problémem, jak si vydepilovat nohy bezbolestně. Pak...

Pokaždé se potýkám se stejným problémem, jak si vydepilovat nohy bezbolestně. Pak mi poradila kamarádka tento babské recept a chloupky byly pryč!


Až naléhavě aktuální začíná být téma odhalování nohou v důsledku stále častěji vykukujícího slunce, proto všechny ženy pomalu ale jistě začínají přemýšlet, jak tento rok vyřeší depilování kritických částí. Abyste nemuseli obden holit, případě podstupovat drahé a bolestivé zákroky u kosmetičky, máme perfektní recept!

Rok co rok jsem řešila dilema epilace nohou a podpaží. Holení nepřicházelo v úvahu, protože už na druhý a třetí den mě nohy svrběly do zbláznění a kromě toho mi žiletky dráždily kůži. Vyzkoušela jsem tedy druhý level, ke kterému utíkají všechny ženy s podobným problémem, jako byl ten můj. Depilační voskové pásky. Bolely a štípaly, no chlupy na nohách zůstaly. V podpaží jsem to ani nezkoušela. Netroufla jsem si na bolest a kromě toho mě více lidí upozorňovalo na oblast uzlin, které se v podpaží nacházejí.

Pak přišla ona …

Poslední možností, kterou jsem byla ochotna vyzkoušet, byly domácí epilační masky a roztoky. Kamarádka mi říkala, že jsou to nesmysly a nefunguje to. Prý pokud mi chloupek není schopen vytrhnout vosk, tak co čekám od nějakých nelepivých směsí?! Opak však byl pravdou.

Přírodní epilace

Rozdíl mezi depilací a epilací je malý, no rozhodný. Zatímco depilace Vám odstraní pouze viditelnou část chloupku, při epilaci odstraňujete chloupek i s kořínkem, což znamená, že dlouhodoběji si nemusíte dělat starosti s holením či voskováním nohou. U přírodní epilace se využívají suroviny, které svými vlastnostmi a účinky při kontaktu s kůží nabývají určitou sílu. Tato síla dopomůže k uvolnění kořínku s chloupkem, zároveň k roztažení póru na kůži, aby kořínek mohl vyjít ven, aniž by se od chloupku odtrhl. Přírodní epilace je vynikající možnost, jak se zbavit nežádoucího ochlupení. Vyzkoušejte doma tento recept a uvidíte výsledek. Je důležité říci, že ne všechno účinkuje na každého. Tak, jak si polovina žen na světě dokáže chloupky na dlouhou dobu vytrhat s voskovým pásky z drogerie, tak si druhá polovina může nakoupit rovnou pět balíčků a stále jí na nohách zůstane polovina ochlupení. Vše závisí na pevnosti, tloušťce, ale i hloubky kořínku.

Co budete potřebovat

  • šťávu z jednoho bramboru
  • 5 PL mléka
  • ½ šálku jedlé sody


Brambor nastrouhejte a vyždímejte z něj všechnu šťávu. Smíchejte s ostatními ingrediencemi a vložte do mikrovlnky přibližně na 30 sekund.

Kombinace složek

Bramborová šťáva čistí, zjemňuje a omlazuje pokožku. Mléko ji zase uklidní a zabrání výskytu podráždění po zákroku. Oproti těmto dvěma stojí soda bikarbona, která je alkalická, zjemňuje vlasy a doslova ničí vlasový folikul. Kombinace těchto tří složek zaručuje přírodní epilaci a konec starostem s odstraňováním chloupků na delší dobu.

Aplikace

Pokožku je před epilací třeba připravit, což spočívá zejména ve zvlhčení. Pak si vezměte kosmetický štětec a naneste pastu na místa, ze kterých chcete chloupky odstranit. Dbejte na to, abyste pastu nanášely ve směru růstu chloupků, v žádném případě ji nenanášejte v protisměru!

Nechte pastu zaschnout. Počkejte si na to přibližně 15-20 minut. Když bude pasta dokonale suchá, udělá Vám na nohách jakoby druhou kůži. Prsty uchopte okraj této „kůže“ a až nyní můžete táhnout v protisměru růstu chloupků!

Hotovo! Epilace je dokončena a Vy se můžete těšit z dokonale hladkých nohou, které Vám vydrží klidně i několik týdnů. Pro názornější ukázku se podívejte na video.
loading...

Kam dál?