Podsvícené tenisky mu skoro spálili nohy – jeho matka se rozhodla varovat každého, kdo …


Tenisky s LED podsvícením je nejtrendovější obuv, kterou může dítě mít. No jsou vůbec bezpečné?

Mimické z New Yorku se rozhodla promluvit o nebezpečích těchto tenisek poté, co jí 9-letému synovi zanechali na chodidlech popáleniny 2.stupně.

Nyní se u něj vyvinula fobie – bojí se nosit botasky.

Sherri Foster sdílela fotografie jeho chodidel i na svém facebookovém profilu, kde vysvětluje, že když měl tenisky ve škole na nohách, začala mu do nich pronikat korozivní tekutina.

„Nemohl chodit, běhat ani plavat, zda dělat cokoliv, co by mohlo jeho stav ještě více zhoršit. Nosili jsme ho na rukou. Nemohl dělat téměř nic. Cítila jsem se strašně. „

Chlapcovy boty pravděpodobně namokli ve škole během Dne vody.

„Když tenisky zvlhly, začali ze sebe vypouštět chemikálii, která mu spálila nohy. Nechtěl se s tím svěřit s jeho učitelkou a tak nám to řekl až poté, co přišel domů. „

Mnozí si asi myslí, že podsvícené tenisky mohou být nošeny ve všech povětrnostních podmínkách. To si myslela i chlapcova matka, ale brzy zjistila, že opak je pravdou.

Bohužel, nepříjemná zkušenost zapříčinila, že chlapcovy chodidla zůstali popálené.

„Nikdo mě na to neupozornil a nikdy bych si nepomyslela, že je to vůbec možné. Jsou to přece boty pro děti! Můj syn to prožíval velmi těžko. Byl to první den letních prázdnin a on ani nemohl jít ven hrát si se svými kamarády.

V případě, že i vy máte doma takové tenisky, důrazně doporučuji, aby se nenamáčali a aby se vaše děti vyvarovali louží. Přestože děti milují blikající světélko, musíte být velmi opatrní. „

Firma Skechers, jejíž tenisky nosil i její syn, se obrátila na rodinu a nabídla její bezplatnou náhradu. Avšak matka 9 dětí řekla, že si to ještě musí promyslet – nakonec na nic podala žalobu.

Mluvčí firmy Skechers řekl: „Obuv značky Skechers je bezpečně kontrolována. Tato rodinná značka prodává po světě desítky milionů párů dětských bot s LED podsvícením, ale dosud jsme nezaznamenali žádný problém týkající se chemického popálení. „

Společnost pokračuje v šetření tohoto problému, aby se zjistilo, co se přesně stalo.

„I přesto, že neexistují žádné jiné podobné incidenty, bereme tuto stížnost velmi vážně a věnujeme jí tu nejvyšší prioritu,“ dodali.

Jaký je váš názor na tuto vzniklou situaci?