Úvod RADY A TIPY Do života Podle barvy vašeho ušního můžete zjistit hodně o svém zdraví. Jak jste...

Podle barvy vašeho ušního můžete zjistit hodně o svém zdraví. Jak jste na tom vy?


Ušní maz není jen tak nějaký nepořádek v uších, jak si spoustu lidí myslí, ale naopak někdy může být k něčemu dobrý. Tento článek nám prozradí, jak podle barvy ušního mazu poznat, co se děje s vaším zdravím. Tělo uší maz vytváří za účelem zabránění průniku bakterií do uší člověka. Ušní maz tedy pomáhá naším uším fungovat a držet od nich bakterie daleko.

Ušní maz je vlastně kombinace mastných kyselin z těla s množstvím alkoholu. Sice nikdo nechce, aby mu špína z uší koukala a to hlavně když jste ve společnosti, ale opravdu je pro naše tělo dobrý. Pokud si chcete uši čistit, jsou na to nejlepší tyčinky s vatičkou po obou koncích, a to pouze vnější části uší. Ušní kanálek nechte být.

Možná to pro někoho bude hodně nechutné, ale až si bude čistit vaše uši vatičkovými tyčinkami, podívejte se na jejich konce na to, co jste z ucha vytáhli.

Zde máme několik možností:

1. Žlutý, lepkavý, vlhký

Pokud vaše spína z uší vypadá právě takto, odpovídá to tomu, že jste v pořádku.

2. Šedý

Tato barva je neobvyklá, ale naprosto v pořádku. Šedá barva je znamení dobře zachycených nečistot v uších. Pokud vás ale tento maz v uchu například
svědí, může se jednat o ekzém. Proto byste měli v tomto případě vyhledat ušního lékaře.

3. Bleďe žlutý

Tozo zbarvení ušního mazu mají nejčastěji děti, a to z toho důvodu, že se jim tvoří mnohem více ušního mazu než dospělým lidem. Čím stárneme, tím ubývá i ušního mazu.

4. Tmavý a lepkavý

Pokud máte v uších maz, který je tmavý a lepkavý, tak se hodně potíte. Bohužel tento typ mazu dokonce někdy páchne. Díky bohu, že ale s vaším zdravím není nic v nepořádku.

 

5. Hustý a tmavý

Kvůli nadměrnému stresu může tělo produkovat více ušního mazu a to stejně nadměrné pocení. Tyto dva problémy vedou k ucpání ušních kanálků. Zhoršení sluchu není normální věc a měli byste vyhledat lékařskou pomoc, nebo se doma snažit vyčistit uši i ve vnitřku. Je to takový signál, že se máte hodit více do pohody a nenechat se stresovat.

6. Bílý a suchý

Naprosto normální ušní maz, pokud máte ušní maz světlejší, není zde ani velká známka zápachu.

7. Hnědý až černý

Sice na první pohled může vypadat trošku děsivě, ale je to naprosto normální, hlavně pokud jste pod stresem.

8. Tekoucí

Někdy se vám možná stalo, že jste leželi na polšťáři a pak na něm byl žlutý flek. To se někdy stává. Jedná se o samočištění uší. Pokud ho je ale nadměrné množství a často a ještě například obsahuje hnis nebo krev, rychle vyhledejte svého lékaře. Může jí o poškození bubínku, ale i o infekci.

9. „Zaschlá krev“

Ušní maz, který je v uších opravdu dlouho vypadá jako zaschlá krev. Není to nic zvláštního, ale pro případ, že to opravdu krev je, je lepší opět vehledat lékaře.
loading...

Kam dál?