Úvod ZDRAVÍ Rady Po tomhle se plastovým lahvím vyhnete a nebudete si do nich dávat...

Po tomhle se plastovým lahvím vyhnete a nebudete si do nich dávat vodu! Tohle tajemství nám firmy o lahvích zatajují!


Všichni z vás určitě pijí vodu z plastových lahví, ale víte jaké temné tajemství tyto flašky skrývají?

Navodynapady.cz odhalili ty čtyři nejvíce šokující

 1. Proč používat plastové lahve pouze jednou?

Plastová láhev může uvolňovat nebezpečné chemikálie. Věnujte pozornost zvláštním značkám na dně lahve. Číslované trojúhelníky označují typ použitého plastu:

Láhev označená 1 (PET nebo PETE) je vhodná pouze pro jedno použití. Při expozici kyslíku nebo vysokým teplotám, včetně slunečního tepla, vylučuje lahev toxické látky, které se dostávají do vody.
Vyhněte se lahvičkám označeným 3 nebo 7 (PVC a PC), protože vylučují toxické chemikálie, které mohou pronikat do potravin a nápojů, a dlouhé používání může dokonce vést k vážným zdravotním problémům.

2.Bakterie a porušení hygieny

Pitná voda z použitých plastových lahví je téměř stejná jako olizování toalet, psích hraček nebo dokonce horší. Vědci tvrdí, že množství bakterií v těchto lahvích často překračuje bezpečnostní limity. Vytváříme dokonalé podmínky pro růst, i když máme v láhvi horkou vodu.

Co dělat? Pravidelně umyjte lahvičky teplou mýdlovou vodou, octem nebo antibakteriální ústní vodou.

 

Dokonce i při důkladném mytí lahviček můžeme stále otravovat potraviny nebo dokonce dostat hepatitidu A. Výzkum ukázal, že většina bakterií žije na hrdle láhve. Klece jsou plné zárodků, které polykne vodou. Radši použijte slámu.

3. Odkud pochází voda?

Mnoho obalových společností vám připomíná, že voda, kterou kupujete, pochází z tekoucích vodních zdrojů. Ale pravdou je, že voda, kterou si koupíte ve láhvi, je velmi totožná s vodou, kterou získáte z dodávky vody!
Ve skutečnosti je dokonce můžete vidět na samotné láhvi, obvykle je napsáno v falešném písmu, které většina lidí nečte.

2. Né velmi zdravé?

Společnosti zabývající se balenou vodou chtějí přitáhnout mladé lidi a sportovce. Reklamují balenou vodu s různými příchutí, které se k nim přidávají, a tvrdí, že je to všechno zdravější než jiné sladké nápoje.

Nenechte se zmást reklamou a vždy se podívejte na štítek.
loading...

Kam dál?