Po přečtení toho to článku si už nikdy nevezmete mobil na toaletu


Špatné návyky si člověk vytváří snadněji než ty užitečné. Chození na toaletu s mobilem není jen tak. Pokud je toto i váš případ, měli byste přehodnotit vaše zlozvyky.

Dodržování hygieny

Faktem je, že lidé tráví na toaletě 2x více času, pokud si s sebou vezmete i telefon. Kromě toho, že ztratíte pár minut života a zvýšite riziko pádu vašeho telefonu do toalety, riskujete také své zdraví.

Jestliže si ho vezmete s sebou na toaletu, s velkou pravděpodobností se kontaminuje bakterií E. coli nebo Salmonella. Nezáleží ani ta tom, jak jste opatrní při dodržování hygienických návyků.
telefon toaleta1

 

 
Patogenní organismy se mohou usadit nejen na kůži rukou, ale dokáží svobodně žít i na displeji telefonu – skvělé teplé místo, kde umí žít i několik dní. Během telefonování se dotýkáte vaší kůže a toto zařízení nechybí ani při jídle. Tehdy se tam již vytvářejí zárodky v plném proudu.

Následky infekce škodlivými bakteriemi mohou být katastrofální. Nevolnost, zvracení, křeče, žaludeční problémy. Infekce salmonely může vést v některých případech vést až k smrti.

telefon toaleta2

 

 
Je nutné, abyste přestali navštěvovat WC s vaším smartphonem a to zejména na veřejných toaletách, kde je mnoho lidí. Také se ujistěte, že si budete pravidelně čistit displej tabletu či telefonu dezinfekčním prostředkem: alkoholem nebo octem, měkkým hadříkem vyrobenou z mikrovlákna.

Nezapomínejte na to, jaké je vaše zdraví důležité a podělte se o tento článek i s vašimi přáteli!
telefon toaleta3