Pavouci a všechna podobná havěť pryč z vašeho domu: Nejlepší rada, jak udržet byt bez hmyzu na měsíce!


Každý si přejeme, aby náš domov byl bez jakýchkoliv škůdců. Ale jak se jich zbavit i bez chemikálií, které pak máme doma místo škůdců? Je přece mnohem lepší využít něco přirozeného a bezpečnéo i pro nás a naše děti.

Šváby

Nakrájejte nebo nasekejte cibuli a přidejte jednu lžíci jedlé sody a tuto směs naneste do rohů vašeho domova. Znovu ji aplikujte každý den a brzy bude váš dům úplně bez švábů.

Rybenky

Vše, co potřebujete jsou obyčejné noviny a voda. Jednoduše srolujte noviny a namočte je do vody. Vytvořte srolovaný tvar s lepicí páskou.

Noviny nechte celou noc na podlaze v koupelně – blizko spár nebo míst, odkud vylézejí. Mokré noviny jsou pro rybenky nejen potravou, ale i příznivým prostředím (tmavé a vlhké místo). Druhý den ráno noviny vyhoďte ven, nebo spalte.

Hlavně je ale nerozbalujte – rybenky se rychle rozlezou pryč, bojí se totiž světla. Pokud máte v koupelně hodně rybenek, opakujte tento postup i několik nocí za sebou.

Ještě jsem četla, že koupelnu je dobré předtím dobře vyčistit, aby rybenky neměli jinou možnost najít si potravu, tehdy se do novin jen pohrnou.

Klíště

Klíštata mohou být velmi rozdílné co do velikosti i barvy. Je velmi důležité chránit sebe, rodinu a domácí mazlíčky před tímto nebezpečným škůdcem, který může být někdy i smrtelný.

Repelent pro lidi

Smíchejte 20 kapek Geranium esenciálního oleje (olej z růžového muškátu), 10 kapek oleje citrónové trávy, 5 kapek levandulového esenciálního oleje, 5 kapek citronového esenciálního oleje a 1 polévkovou lžíci alkoholu a zřeďte ji 100 ml ocet nebo vodou.

Přeneste tuto směs do rozprašovací láhve. Dobře protřepejte a rozstrekujte před odchodem ven.

Repelent pro psy

Smíchejte 20 kapek Geranium esenciálního oleje růžového a mátového oleje s 2 lžičkami mandlového oleje a dejte několik kapek na obojek vašeho pejska. Nepoužívejte na kočky a těhotné zvířata.

Zahradní škůdci

Mšice, roztoče a jiné zahradní škůdci mohou na vaší zahradě napáchat opravdu velké škody. Toto může zachránit úrodu a vyhnat ze zahrady nezvané obyvatele.

Smíchejte 1/2 šálku pálivých papriček s 1/2 šálkem česneku nebo cibule – dokud nevznikne pasta. Pastu smíchejte s 500 ml teplé vody.

Nechte odstát 24 hodin na teplém místě a postříkejte napadené rostliny touto kapalinou.

Pokud ji smícháte s 2 lžičkami mandlového oleje a dáte pár kapek na obojek vašeho pejska, máte perfektní zbraň proti blechám.

 

Další rady najdete na další straně