Patříte mezi milovníky orchidejí? 5 osvědčených triků na jejich pěstování!


O orchidejí již bylo napsáno mnoho. Něco se spolehlivě osvědčilo, něco jiného si své fanoušky nalezeno. Pokud však chcete získat orchidej, která odolá času a bude neustále plná květin, potom si přečtěte následující tipy pro péči o orchideje.

I kdybyste nehodlali naše rady ihned vyzkoušet, protože zrovna vaší orchidejce se daří krásné, ponechte si je v záloze, mohou se Vám hodit. Do komentářů nám můžete napsat Vaše tipy na pěstování orchidejí!

TIPY NA PĚSTOVÁNÍ ORCHIDEJÍ:


nepřesazujte:
Všimli jste si, že se v květinářství iv obchodech, orchideje vždy prodávají v průhledných květináčích? Není to náhoda. Kořeny orchideje potřebují hodně světla. Proto je v žádném případě nepřesazujte, když si je přinesete domů. V původním květináči a se stejnou kůrou (zeminou), je můžete nechat až 2 roky.

Zalévejte správně:
Prchidea zalévejte jednou za 5-7 dní. V zimě stačí jednou za 10 dní. Nejvíce doporučená metoda je ponořit orchidej na 5 minut do vody a pak nechat okapat. Zabráníte hnilobě. Orchideje špatně snáší kohoutkovou vodu. Vždy se vyvarujte toho, aby bylo vlhké středové srdce orchideje.

POKRAČOVÁNÍ A RADY NA DALŠÍ STRÁNCE ➔