Pár si před 23 lety adoptoval osiřelého medvěda. Takto si žijí dnes


Myšlenka na to, že mohou sedět u jednoho stolu s ohromným medvědem, mnohým z nás může zkazit chuť, ale pro jednu ruskou rodinu je to způsob života.

Světlana a Jurij Pantělejenkovi „jsou na první pohled obyčejný pár, nepočítáme-li jejich 23letého medvěda Stepana“. Rusové si ho vzali k sobě, když měl tři měsíce: zesláblé medvídě, které ztratilo svou matku, našli v lese lovci. A dnes 136 kilogramový Stepan, vysoký přes dva metry, když si stoupne na zadní, je rovnoprávným členem rodiny Pantelejenkových.

Podle slov majitelů je Stepan velmi přítulný a rád se objímá. Večer společně se Světlanou a Jurijem sedí na gauči a dívá se na televizi. Kromě toho Míša občas doma pomáhá: například zalévá rostliny na dvoře. Stepan sní každý den 25 kilo ryb, zeleniny a vajec. Jak říkají Pantelejenkovi, jejich domácí mazlíček má velmi rád sladkosti a zbožňuje zahuštěné mléko.
„Má velmi rád lidi, je to velmi společenský medvěd. Ať si lidé myslí cokoliv, vůbec není agresivní. Stepan nám nikdy neublížil „, vypráví Světlana.