Úvod ZE ŽIVOTA Rodina Pár si před 23 lety adoptoval osiřelého medvěda. Takto si žijí dnes

Pár si před 23 lety adoptoval osiřelého medvěda. Takto si žijí dnes


Myšlenka na to, že mohou sedět u jednoho stolu s ohromným medvědem, mnohým z nás může zkazit chuť, ale pro jednu ruskou rodinu je to způsob života.

Světlana a Jurij Pantělejenkovi „jsou na první pohled obyčejný pár, nepočítáme-li jejich 23letého medvěda Stepana“. Rusové si ho vzali k sobě, když měl tři měsíce: zesláblé medvídě, které ztratilo svou matku, našli v lese lovci. A dnes 136 kilogramový Stepan, vysoký přes dva metry, když si stoupne na zadní, je rovnoprávným členem rodiny Pantelejenkových.

Podle slov majitelů je Stepan velmi přítulný a rád se objímá. Večer společně se Světlanou a Jurijem sedí na gauči a dívá se na televizi. Kromě toho Míša občas doma pomáhá: například zalévá rostliny na dvoře. Stepan sní každý den 25 kilo ryb, zeleniny a vajec. Jak říkají Pantelejenkovi, jejich domácí mazlíček má velmi rád sladkosti a zbožňuje zahuštěné mléko.
„Má velmi rád lidi, je to velmi společenský medvěd. Ať si lidé myslí cokoliv, vůbec není agresivní. Stepan nám nikdy neublížil „, vypráví Světlana.