Úvod RADY A TIPY Otec mi poradil, abych strčila růže do brambor. Za dva měsíce později...

Otec mi poradil, abych strčila růže do brambor. Za dva měsíce později jsme se nestačili divit. Všichni sousedi to zkoušejí také


Růže – univerzální dárek téměř pro každou příležitost. Muži vyhazují hromadu peněz, aby potěšili své ženské polovičky, ale každý ví, že ani seříznutá růže nebude žít věčně. S tímto geniálním trikem nejen, že ušetříte své finance, ale budete moci darovat milovanému člověku věčně kvetoucí růži.

potřebujete:

růži
brambor
vrtačku
květináč
půdu
plastovou láhev

postup:

Vyberte si růži, kterou chcete zasadit. Odstraňte z ní všechny listy, odřízněte puk a část stonku, přibližně 3 cm. Proveďte řez na stonku růže pod úhlem 45 stupňů.
ruze brambory1

 

 
Vezměte si brambor a pomocí vrtáku v něm udělejte otvor s takovou velikostí, aby se do něj vešla stonek růže. Otvor by měl být menší, aby v něm růže neztratila stabilitu.
ruze brambory2

Do květináče nasypte půdu o tloušťce 5 cm. Vložte do ní brambor s růží a opět nasypte půdu.
ruze brambory3

 

 
Odřízněte si spodek plastové láhve a vrchem přikryjte stonek. Tímto způsobem dosáhnete skleníkového efektu. Abyste vodou nepolévali jen samotný stonek, vodu lijte kolem plastové lahvi.
ruze brambory4

Nyní nezbývá než doufat, že všechno dobře dopadne a vám vyroste nádherná růže. První výhonky by se měly objevit velmi rychle.
Tento trik můžete dělat u všech odrůd růží. Překvapte své přátele tímto nádherným dárkem!
ruze brambory5
loading...

Kam dál?