Odhalte pravou příčinu bolesti páteře nebo jak je páteř propojena s jednotlivými orgány


Časté problémy s páteří jsou důvodem bolesti i ve zcela jiných částech těla. Důsledkem je, že neléčíme pravou příčinu projevujících se symptomů a proto je nutné věnovat pozornost právě naší páteři.

Pokud pociťujete bolest, lze přesně určit z níž její části pochází a na základě toho můžete pozorovat různé anomálie a problémy s konkrétními orgány. Na obrázku nahoře vidíte, jak jsou jednotlivé orgány propojeny s páteří. Podle lékařů, asi ze 70-ti% způsobuje bolest hlavy právě páteř. Dunění v uších, problémy s polykáním jídla, potíže s viděním – všechny tyto symptomy mohou být způsobeny dysfunkcí meziobratlových plotének a jejich okolí.

Pokud Vás bolí ruce, případně Vám často tvrdnout, fyzioterapeut nebo lékař, by měl hledat příčinu právě v okolí krční páteře. Problémy v horní části páteře mohou vést k bolesti srdce, žaludku a střev. Naopak dolní část páteře má obrovský vliv na bedra, stehna, či citlivost nohou. Prevence je jednoduchá. Cvičení a natahování páteře Vám zlepší zdravotní stav a zbaví Vás mnoha druhů bolesti.