Od teď už nikdy zbytky od starých svíček nevyhodíte! Podívejte se, jak krásně a efektivně je můžete využít!


V zimě, kdy je venku zima, mráz a sníh, je dobré si doma navodit atmosféru tepla a pohodlí. Jedním z nejlepších způsobů, jak tak udělat, je rozsvítit svíčky. Aromatické, nebo konvenční, ve skutečnosti na tom nezáleží!

Každý, kdo má doma svíčky, si je vědom toho, že pravidelně vyhazuje nepoužitelné zbytky. Jsou však opravdu nepoužitelné? Co když mohou být ještě použity? Dnes Vám přínášíme 10 jednoduchých tipů, jak tyto zbytky krásně využít! Pevně věříme, že budete okouzleni!

10 TIPŮ, JAK VYUŽÍT POZŮSTATKY STARÝCH SVÍČEK!

Nová svíčka

Nejvíce zřejmý způsob je vytvořit si nové svíčky. Chcete-li je vytvořit, můžete použít staré plechovky, nebo skleněné nádoby, které patřili ke starým svíčkám.

Kartónový hořák


Užitečná věc, která dokáe zahřát vodu, sušit mokré předměty, udržovat je v teple, nebo ji zkrátka použijte jako světelný zdroj.

Podpalovač pro krb nebo gril

Klasické chemické podpalovače jsou plné chemie, a tak mohou být zdraví škodlivé. Tak proč si doma nevyrobit svůj vlatní? Postačí Vám jen vosk, piliny a stará krabice od vajíček! Vezměte si zkrátka krabici od vajíček, nasypte piliny a zalijte je roztaveným voskem.

Dalším způsobem je shromáždit šišky, které zalijete voskem.

Lopata na sníh


Zima je nejen čas pro rozsvícení svíček, ale také důvod vyndat lopatu na odhazování sněhu. Všichni asi znáte pocit, kdy se Vám na lopatu lepí spousta sněhu, že? Když lopatu povoskujete, sníh se na lopatě nebude držet, a tak proces odhazování sněhu bude daleko rychlejší a efektivnější.

Mazivo pro nábytekDalší skvělý nápad, jak použít vosk. Pokud se Vám zásuvky od komody otevírají těžko, bohatě stačí, když okraje zásuvek natřete voskem.

Držení svíček

Pokusili jste se někdy nainstalovat novou svíčku do příliš velkého svícnu? Svíčka většinou spadne, klouže a vůbec nechce stát. V tomto případě budete potřebovat tento trik. Jeho podstatou je roztavit konec svíčky a přitisknout ji ke svícnu.

Ochranný nátěr


Často se stává, že adresa na obálce je nečitelná. Stává se to, když se na ni dostane voda. Abyste tomu předešli, před odesláním potřete oblast adresy voskem, čímž vytvoříte ochranný pokvlak.

Svíčka proti komárům

Takováto svíčka Vám pomůže zbavit se otravného hmyzu v létě. Budete k tomu potřebovat pouze vosk a trochu citronelového oleje.

Ochrana obuvi před vlhkostí


Spreje, které chrání obuv před vlhkostí, jsou často poměrně drahé. Vosk se s tímto úkolem vyrovná vcelku dobře a navíc je deální voblou pro většinu tkanin a dokonce i pro kůži.

Vonné svíčky

Zbytky svíček mohou být přeměněny na krásné voňavé svíčky, které v domě vytvoří sváteční, nebo romantickou atmosféru. Stačí jen přidat do vosku různé esenciální oleje, nebo koření.

Jak můžete vidět, zbytky svíček lze použít různými způsoby, a to je jen několik málo nápadů. Fantazii se zkrátka meze nekladou!