Obyčejný plastový sáček jsem nejdříve narovnala, poskládala a rozstříhala. To, co vzniklo, je prostě úžasné


Nevěřila jsem tomu, dokud jsem to neviděla na vlastní oči. Myslím, si, že je skvělé recyklovat například i plastové sáčky, které většina z nás zřejmě vyhazuje do koše. Tento druh pletení ze sáčků se stal velmi populárním. Je skvělé, že nějaký vynalézavý mistr přišel na to, jak přeměnit tento materiál na něco jedinečného.

Technika pletení z plastových sáčků se neliší od běžného postupu při háčkování či pletení. Pár tipů jak správně na to samozřejmě je. Nejprve je třeba sáček narovnat, složit, rozstříhat a vzniknou vám tenké pásky.

sacek pleteni1

 

 
Výsledné proužky stačí svázat a zavinout do klubíčka.

sacek pleteni2

Stejným způsobem můžete využít i velké pytle na odpadky. Pak vám již postačí háčky z nějakého kreativního obchodu a jde se na to.

 
sacek pleteni3

 

 
Podívejte se na některé opravdu krásné výtvory, které jsou vyrobeny právě z plastových pytlů a sáčků. Například takové koberečky do koupelny.

sacek pleteni4

Nebo praktické košíky na drobnosti.

sacek pleteni5

 

 
Tašek není také nikdy dost.

sacek pleteni6

Pantofle, nebo klobouk? Žádný problém, pokud máte šikovné ručičky. Dokonce si můžete vyrobit i šperky v podobě náhrdelníků, náušnic, či náramků. Stručně a výstižně řečeno, jsou to inspirace a nové nápady, které možná oceníte vy a i vaši nejmenší. Ruční práce se vždy cení.

sacek pleteni7