Úvod ZDRAVÍ Tělo Objevují se vám drobné hnisavé vyrážky na rukou, trupu, či zádech? Buďte...

Objevují se vám drobné hnisavé vyrážky na rukou, trupu, či zádech? Buďte obezřetní, může jít o vážnou nemoc


Lidé by se měli naučit být vnímavější a citlivější na své tělo. Důležité je všímat si každou drobnou změnu, protože v dnešní uspěchané a nezdravé době jsou i drobnosti možným nebezpečí. Nepohybujte se proto na tenkém ledě a zjistěte, zda vás hnisavé nebo zanícené pupínky na zadku, rukou, nebo zádech mohou ohrozit.

vyrazky1

 

 
Většinou se hnisavé a zanícené vyrážky objevují u adolescentů a souvisí s dospíváním, hormonálními změnami a podobnými neškodnými faktory. Jenže se zapálenými vyrážkami, pupínky a strupy to není tak jednoduché. Mohou je mít i dospělí a starší lidé. Na vině může být začínající stádium selhávání některých funkcí ve vašem těle. Naše tělo nám přes kůži dává najevo, že něco není v pořádku. To, že kůže je jakýmsi mluvčím našeho organismu, je stará známá věc. Podívejte se, co znamenají hnisavé vyrážky na jeho jednotlivých částech.

 Vyrážka na spodní straně čelisti a krku

vyrazky2

 

 

 
Vyrážka na tomto místě upozorňují na zvýšenou hladinu cukru v krvi a nadměrnou aktivitu nadledvin. Kontrolovat hladinu cukru by si neměli jen diabetici ale i lidé, kteří jsou zdraví. Tedy alespoň si to myslí. Při takových příznacích můžete přijít na to, že s vaším cukrem to zase až tak v pořádku není. V tomto případě je nutné dát si zkontrolovat i hladiny hormonů, může jít totiž o endokrinologické záležitosti a v tom horším případě dokonce o problémy se štítnou žlázou. Vyhýbejte se sladkostem, ale i tučným jídlům. Vyrážka si podle možnosti nevymačkávejte, i když vás to pokouší. Zbytečně si je více rozdráždíte, zapálí se a na vaší kůži budou po nich strupy ještě déle. Raději je sušte pl.vodami určenými na takový druh kožních problémů. Ženy, které někdy trpěli gynekologickými problémy také zažili estetické utrpení s hnisavými vyrážkami v oblasti brady a krku.

Akné na krku a v horní části zad

vyrazky3

 

 
Pokud jste vyhozeni v této části těla, může to vypovídat o poruchách nervového systému, nadměrném stresu a vypětí, a přebytku adrenalinu. Vyrážka na těchto místech proto nejčastěji vidíme u sportovců. Takové vyrážky se vám však mohou vyhodit i nárazově a to například po velkém nervovém šoku, rodinné traumatu, nebo nepředvídatelné stresové situaci. U lidí, kteří se více potí, jsou i výsledkem nedostatečné hygieny.

Vyrážka na zádech

vyrazky4

 

 
Mnoho lidí mívá vyrážky na zádech, ve zvýšené míře zejména muži. Ve většině případů tyto vyrážky vznikají nošením syntetického oblečení v kombinaci s pocením. Pokud máte na zádech vyrážky, je opravdu nutné, abyste nosili oblečení z přírodních materiálů, nejlépe z čisté bavlny. Syntetika a v současnosti mimořádně oblíbené termo oblečení jsou pro zdraví vaše kůže opravdovým nepřítelem.

Problémy s vyrážkami na zádech mohou mít i lidé s trávicími obtížemi. Vyvážený jídelníček a konzumace vitamínů by měly tyto problémy zmírnit. Pozor však i na infekce v organismu. Vyrážka na zádech jsou prvním příznakem, že ve vašich útrobách se děj cosi, co se nemá.

Vyrážka na hrudi

vyrazky5

 

 
Akné v těchto místech je většinou příznakem alergické reakce na některé potraviny, chemii, parfémy, či oblečení. „Erupce“ na hrudi naznačují i ​​poruchy trávení. Trávicí systém je přetížený a naznačuje vám, že máte změnit stravování, případně nasadit dietu. Problémy s pupínky v těchto místech většinou zmizí pokud omezíte nebo úplně přestanete konzumovat mléko, mouku nebo cukr.

Vyrážka na loktech a kolenou

vyrazky6

 

 
Jednoznačný nedostatek vitamínů způsobuje, že lokty a kolena máte poseté nepříjemnými pupínky, které se ani tak nemusí zapalovat a hnisat, jako jsou svědivé a zarudlé. Nejvhodnějším prostředkem k nápravě je přijmout denně dostatečnou dávku vitamínu A. Najít ho můžete například v domácí mrkvové pomazánce s máslem. Důležitý je i příjem vitaminu E. Zarudnutí je způsobeno nedostatkem zinku. Při jeho užívání však pozor, pokud si ho kupujete v medikamentózní formě. Může způsobovat nevolnosti. Pokud však každý den sníte za hrst dýňových semínek, pokryjete tak potřebnou dávku zinku na celý CEN.

Pupínky na břiše

vyrazky7

Jeden z nejnebezpečnějších typů vyrážek jsou ty, které se objevují na břiše. Vaše tělo volá o pomoc v důsledku poruchy vnitřních orgánů, včetně závažných onemocnění. Dejte se vyšetřit lékařem, protože tyto pupínky mohou poukazovat i na velmi vážné dysfunkce vašeho těla.

Vyrážka na zadku a v intimních partiích

Jedním z nejčastějších důvod vyrážek v intimních partiích a na zadku je syntetická spodní prádlo. Umělá vlákna se třou o pokožku, která je podrážděná a reaguje vyhazováním hnisavých vyrážek. Uvědomte si, že pokožka v oblasti bikin je velmi citlivá. Argument, že tato místa si podle vás vyžadují vizuálně zajímavou prádlo u odborníků neobstojí. Zejména pokud se u nich ocitnete s vážnými plísněmi a bakteriálními infekcemi. Pokud vás tyto vyrážky navíc svědí ai bolí, měli byste okamžitě utíkat k dermatologovi. Může jít o vážnou infekci.
loading...

Kam dál?