Úvod ZE ŽIVOTA Dojemné Novinář byl fotit v běloruském sirotčinci. To co tam nafotil a zjistil...

Novinář byl fotit v běloruském sirotčinci. To co tam nafotil a zjistil šokovalo celý svět!

Children discovered on brink of starvation in Belarusian orphanages

Význam mateřského pudu budoucího potomka nelze přeceňovat. Pokud jsou mláďata ponechány ve volné přírodě bez péče, stává se, že jsou odsouzeny k zániku.

I v našem lidském světě se dětem bez rodičů žije velmi těžko. Existují případy, kdy jsou nucené jít do sirotčinců a všichni víme, jaké hrůzy se mohou skrývat se dveřmi těchto zařízení.

1

 

 
Nedávno v Minsku, hlavním městě Běloruska, propukl vážný skandál. Reportér, který se do sirotčince dostal, vyfotografoval několik šokujících fotografií!

2

Obrázky vyhublých dětí otřásly všemi.

Některé děti přirovnávali k obětem německých koncentračních táborů. Od skutečnosti to nemělo velmi daleko.

3

 

 
Místní lékaři však dělají vše pro to, aby jim pomohli. Všimněte si, že novinář nebyl nucen dělat tajné fotografie, personál sám ukázal světu tento žalostný stav dětí.

Nejedná se jen o obyčejné přístřeší, protože v tomto zařízení se nacházejí děti se zdravotním postižením a speciálními potřebami.

4

10

 

 
Drtivá většina dětí trpí mozkovou obrnou, těžkou mentální retardací a jinými vrozenými onemocněními.

5

Rodiče často takové děti odmítnou hned po narození. Málo z nich dokáže chodit a pokud ano, tak jen s obtížemi. Většina z nich své krátké období života stráví v poloze na zádech.

6

 

 
O nedbalosti zaměstnanců nelze ani pomýšlet. Starají se o děti, jako by byly jejich vlastní. Nicméně existuje ještě jeden závažný problém – nedisponují jídlem určeným pro nemocné.

7

Běžné potraviny pro tyto pacienty nejsou vhodné. V podstatě jsou krmení tak jako zdraví sirotci. Rozdíl je v tom, že žaludky nemocných dětí nejsou schopny absorbovat jídlo tak, jak to je u zdravých dětí.

8

 

 
Jejich dieta by měla spadat do vysoko-zdravé výživy. Kromě toho, každé dítě by mělo mít individuálně vypočítané množství stravy, které přijme každý den. K tomu jim slouží i speciální přístroje, ale ne vždy se na ně najdou finance.

9

V zoufalé snaze pomoci těmto dětem se pracovníci obracejí na média, aby upozornili na tento závažný problém, který zatím nikdo nechtěl řešit! Naštěstí ledy se začaly hýbat i mezi úředníky a z městského rozpočtu se vyčlení částka na zakoupení vhodného jídla pro dětské pacienty.