Nová zubní pasta může způsobit nezaměstnanost zubařů: Léčí zubní kazy a obnovuje zubní sklovinu


Vědecké pokroky jsou nejen v technice a vědě ale i ve zdravotnictví. Bolest zubů je podle mnohých lidí ta nejhorší. Určitě mnoho z vás odkládalo návštěvu u zubaře přišli jste za ním až když bylo nejhůř.

cernapasta2

Následující zpráva, potěší asi každého člověka. Už nikdy nebudete muset k zubaři. Japonská výzkumná Kazue Yamagishi je odpovědná za revoluční objev, který přispívá k osobní hygieně. Jeho vynálezem je druh zubní pasty s neuvěřitelnými vlastnostmi! Jeho pasta totiž vyplní všechny díry a praskliny v zubech a zároveň obnovuje zubní sklovinu štěrbiny. Vlastnosti této nové pasty sníží počet zákroků, které byste museli podstoupit u svého zubaře.

 

 
the-new-toothpaste-2

Zubní pasta obsahuje podobné složky jako zubní sklovina, ale v tekuté podobě. Proto se snadno nanáší pomocí zubního kartáčku. Vědkyně se podařilo získat složení nové pasty při sérii experimentů zahrnujících hydroxylapatit, také známý jako krystalický fosforečnan vápenatý, který je hlavní složkou zubu. Pasta po nanesení na zuby způsobí rozředění kyseliny na struktuře zubů. Po třech minutách začne pasta krystalizovat a přilne k struktuře přirozené zubní skloviny. Co myslíte? Je to realita?