Nohy jsem si na pár minut dala do lavoru s touto doslova zázračnou tekutinou. Zbavila jsem se toxinů, zmizel i zánět a nohy se mi prokrvily


Znáte sůl, která je levná, běžně dostupná, ale není to kuchyňská ani mořská sůl? Pokud ne, čtěte dál. Tato sůl je totiž zázrak, který vaše tělo zbaví toxinů a po pravidelných lázních v ní se budete cítit mnohem lépe a zejména zdravější. Ještě stále nevíte o čem je řeč?

nohy koupel1

 

 
Využívá se již celá tisíciletí, znají ho lidé na celém světě a přece v našich končinách není doceněn natolik jako v jiných koutech Země. Síran hořečnatý, nebo jinak řečeno epsomská sůl. Název nese podle jednoho z pramenů v Epsom Surrey v Anglii. Má neuvěřitelně všestranné léčivé účinky.

Mimochodem, pokud jste zahrádkáři, dobře se podívejte. Možná máte síran hořečnatý kdesi odložen i vy. Obrovské využití má totiž i v zahradnictví a v domácnosti.

nohy koupel6

 

 
Blahodárná pro lidské tělo

Ptáte se, proč právě taková sůl a ne jiné tipy solí? Vždyť jich je celá spousta. Epsomská sůl má oproti jiným solím daleko víc látek. Jde totiž o zcela přírodní formu soli hořčíku, má mimořádně silně působící detoxikační vlastnosti a celá staletí ji lidé používají na pročištění organismu od toxinů. Je to stoprocentní lék na to, když se cítíte špatně a nevíte přijít na to, co je v nepořádku.

Velmi snadno se vstřebává do těla, protože prochází přes kůži. Proto stačí, když si dopřejete koupel chodidel v roztoku ze síranu hořečnatého nebo epsomskej soli a výsledky se dostaví hned. Lidská pokožka je jako membrána, přes její póry dokáže absorbovat sůl a s její pomocí odvádět z těla množství druhů toxinů. Po přijetí do těla eliminuje jiné soli a nebezpečné chemikálie a uvolňuje tím prostor pro přijetí hořčíku a síry do lidského organismu.

nohy koupel2

 

 
Hořčík je pro naše tělo mimořádně potřebný. Mezi jeho největší devizy patří to, že zmírňuje a potlačuje záněty v těle, odstraňuje bolesti kloubů, zlepšuje svalové a nervové funkce, zvyšuje průtok krve a okysličení v celém těle.

Naopak síra je odpovědná za zdraví naší pokožky, regeneraci poškozených kloubních tkání či nervových buněk.

Účinky koupele ze síranu hořečnatého

Při pravidelném koupeli v síranu hořečnatém odstraníte svalové bolesti a napětí, problémy by měly ustoupit u lidí s tzv. atletickou nohou, zmizí nepříjemné nehtové mykózy, dna bude snesitelnější a zmizí nevzhledné modřiny či modřiny.

S lázní by měli počkat těhotné ženy, kardiaky, lidé s otevřenými ranami nebo popáleninami. V těchto případech raději konzultujte použití epsomskej soli se svým lékařem.

nohy koupel3

 

 
Koupel ze síranu hořečnatého

Vyhraďte si pravidelně jednou týdně tři čtvrtě hodinu na relax v lázni. Stačí, když absolvujete koupel nohou, ten je zpravidla nejúčinnější. Během této necelé hodinky bude mít vaše tělo čas absorbovat z vody minerály, ale také eliminovat toxiny v těle.

Napusťte si lavor teplou vodou a přidejte sůl podle této tabulky:

děti do 30 kg – 1/2 sklenice (1 dcl) epsomskej soli na standardní plnou vanu

lidé mezi 30 kg až 50 kg – 1 pohár (2 dcl) epsomskej soli

lidé mezi 50 kg až 75 kg – 1,5 poháru (3 dcl) epsomskej soli

lidé mezi 75 až 100 kg – 2 sklenice (4 dcl) epsomskej soli

na každých dalších 25 kg tělesné váhy přidejte 0,5 sklenice (1 dcl) epsomskej soli

nohy koupel4

 

 
Pokud máte problém se zhrubnutí kůží na nohou, můžete do koupele přidat trochu olivového oleje, relaxaci zaručí i trochu nastrouhaného zázvoru či chilli, které podporují vyplavování toxinů.

nohy koupel5

Do koupele v žádném případě nepřidávejte mýdlo ani jiné kosmetické či chemické přípravky.