Úvod RADY A TIPY Do života Nikdy jsem si neuměla v ochodě vybrat tu správnou podprsenku. Díky těmto...

Nikdy jsem si neuměla v ochodě vybrat tu správnou podprsenku. Díky těmto 3 trikům to zvládne úplně každá žena


Ano, zřejmě to všechny známe. V obchodě si zkoušíme podprsenku a máme pocit, že nám dokonale sedla. Názor změníme zřejmě hned první den v práci, kdy se necítíme zcela komfortně a stále víme, že ji máme oblečenou, protože nás tlačí, nesedí nám nebo nám v jednom kuse padá ramínko. Podprsenka je skvělá věc, neříkám, že ne, ale my ženy se potřebujeme přes den cítit dobře, v čem nám pomáhá i správný výběr spodního prádla.

podprsenka1

 

 
Existuje velké množství druhů podprsenek. S kosticemi, bez kostic, z vycpávkami, bez vycpávek a s různými ramínky. Krajkové, bez švů, bavlněné a samozřejmě velikosti značené od písmene A až po písmeno D.

Výrobci podprsenek sami uznali, že každá druhá žena na světě nosí špatnou podprsenku, která jí nesedí tvarem či velikostí. Jak se tomu ale vyhnout a vybrat si správné? Jsou 3 triky, jak na to.

hlavně pohodlně

Dobrá podprsenka by měla být v první řadě pohodlná a neměli bychom během dne o ní vědět. Podpoří naše prsa a trošku jejich zvýrazní a zakryje nedostatky.

podprsenka2

 

 
Podprsenka s kosticemi poskytuje až 80% podporu našemu hrudníku a vydrží váhu prsou a také jejich vyformuje. To, jak dlouhé je samotné zapínání, určuje to, jak nám podprsenka bude sedět. Abyste odhadli správnou délku, a tedy obvod hrudníku, podprsenku si zapněte na na nejkrajnější háčky. Guma v látce by měla přesně obíhat vaši horizontální linii. Ujistěte se, že pod zapnutou podprsenku se vám vejde alespoň jeden prst, aby vás příliš nestahovala.

Pokud máte větší prsa, určitě se porozhlédněte nad podprsenkou, která bude mít hrubší gumu, tedy hrubší zapínání. S věkem se kůže na zádech stává stále méně pružná a doslova jakýkoliv tlak způsobuje vznik vrásek a různých otlačenin a odřenin. Živůtky se širším pasem a hladké linie tento problém vyřeší. Úzká guma a celkově úzké zapínání tento problém spíše zhoršují a navíc se vám nepříjemně zařezávají do zad.

Věnujte pozornost ramínkům

podprsenka3

 

 
Je známo, že ramínka podprsenky udržují zhruba 20% váhy prsou. Proto věnujte pozornost i ramínkům. Pokud máte podprsenku, kde vám ramínka neustále padají, zvolili jste špatný model. Samozřejmě, že by se neměly zařezávat do vašich ramen, ale měli by držet pevně a hlavně by měly být dostatečně pružné. Nejlepší je, pokud jsou vzadu ramínka přišité více ke středu zad.

Věnovali jste pozornost tomuto detailu?

podprsenka4

Podprsenky s tenkými ramínky vypadají sice rafinovaně a krásné, ale bohužel nejsou vhodné pro každodenní nošení. Pro každodenní použití vyberte model s dostatečně širokými ramínky.

košíčky

podprsenka5

 

 
Košíčky určují tvar prsu a siluetu obecně. Zde jsou velmi důležité právě švy. Horizontální dávají tzv. kónický tvar a vertikální zvyšují podporu, co se samotného zakřivení týká. Dodají vašim prsům zaoblený tvar a díky tvaru se vaše prsa vyrovnají a dosáhnete pěkný tvar v jakémkoliv oblečení. Dnes už koupíte podprsenky, které jsou přímo určeny k tomu, aby prsa trochu vyzvedli, zvětšili, schovali, téměř jakékoliv požadavky jsou vítány.
Doporučuji si klidně nechat v obchodě poradit, není to ostuda.

podprsenka6

 

 
Poprsí také potřebuje dobrou podporu. Spojení mezi košíčky by mělo být mírně nad úrovní středu vašich prsou. Pokud zvolíte podprsenku s tenčím spojem, můžete si dopřát trochu vyzývavější výstřih. To je však pro odvážné dámy, protože tenké propojení je spíše na škodu. Prsa v podprsence dobře nedrží a každou chvíli můžete mít pocit, že vám z výstřihu rovnou i vypadnou.

podprsenka7

A na závěr jeden jednoduchý test pro správné vybrání podprsenky. Změřte si vzdálenost mezi vrcholem ramene a loktem. Pak si změřte polovinu této vzdálenosti. Tento střed by měl být zároveň v úrovni středové linie vašich prsou a do této výšky by měl sahat i spoj mezi košíčky.

S těmito radami si již podprsenku vyberete správně. Hodně štěstí.