Úvod KRÁSA A MÓDA Inspirace Nikdy jsem nevěděla, jak se správně nalíčit na nějakou příležitost. Pak mě...

Nikdy jsem nevěděla, jak se správně nalíčit na nějakou příležitost. Pak mě jedna vizážistka naučila těchto 15 jednoduchých triků


Všechny to dobře známe. Spěcháme, ale zároveň chceme vypadat dokonale. Neodolatelný vzhled vyžaduje hodně času a úsilí, ale nemusí to tak být vždy. Zdlouhavé sezení před zrcadlem, sledování desítek tutoriálů a stále to není ono? Po shlédnutí tohoto článku bude pro Vás líčení zábava.

Přinášíme vám několik zaručených triků, které byste se měli určitě vyzkoušet.

Nejprve naneste oční stíny, pak přejděte k tónování pleti

liceni1

 

 
Tento trik je velmi jednoduchý a ještě více užitečný. Pokud pracujete s očním stínem, je více než pravděpodobné, že se vám z něj malé částečky dostanou i na obličej. Nejprve si tedy naličte oči, předejdete tak porušení make-upu na tváři. Částečky z očních stínů pak pouze jednoduše oprašte štětcem a můžete začít s nanášením make-upu.

Vytvořte si efekt plnějších rtů

liceni2

Bílou tužku byste měli ve své kosmetické taštičce určitě mít. Plnější rty si vytvoříte velmi jednoduše. Do středu rtů si s tužkou vytvořte čtvereček (i na vrchní i na spodní ret). Okolí rtů si ohraničte konturovací tužkou vaší oblíbené barvy a následně obě barvy zapracujte. Nakonec na rty naneste rtěnku. Efekt plnějších rtů bude ihned viditelný. Tento trik můžete využívat denně. Ještě dodáme, že vždy před líčením rtů použijte balzám. Po použití balzámu budou vaše rty jemnější a rtěnka vydrží déle.

Při líčení obočí mějte zrcadlo dál od obličeje

liceni3

 

 
Pokud si líčíte obočí, myslete na to, že dodává tvar celé naší tváři a nejen v okolí očí. Obočí nám může obličej zúžit ale i zvětšit. Mějte proto zrcadlo položeny tak, abyste si viděli celý obličej.

Používejte ubrousek při líčení rtů

liceni4

Naneste první vrstvu rtěnky a následně si rty obtlačte ubrouskem. Poté aplikujte druhou vrstvu rtěnku. Tento trik vám zajistí, že rtěnka vydrží mnohem déle a navíc se vám nebude obtisky na zuby.

Odstraňte voděodolnou řasenku bez námahy

liceni5

 

 
Voděodolná řasenka je neuvěřitelný pomocník při líčení, ale těžko se odstraňuje. Pokud si chcete práci s odličováním usnadnit, vyzkoušejte toto: nejprve na řasy aplikujte klasickou řasenku a následně na to voděodolnou. Řasenka vydrží déle ale odličování vám půjde mnohem snadněji a bez námahy.

náhrada korektoru

liceni6

Líčíte se a právě jste zjistili, že vám došel korektor? Nezoufejte, korektor si můžete vytvořit i doma. Smíchejte regenerační krém, make-up a pudr, který běžně používáte. Vznikne vám směs, kterou si aplikujte na místa, kam chcete použít korektor.

Dopřejte svým očím svěží vzhled

liceni7

 

 
Naneste korektor přesně tak, jak je zobrazeno na fotografii. Korektor dobře rozpracujte. Vaše oči budou vypadat odpočatě a celkový look bude působit svěže.

Používejte kompaktní pudr

liceni8

Pokud jste to přehnali s bronzerem nebo barvou na líčka, nemusíte se hned odličovat. Bude zcela stačit, pokud na tato místa aplikujte trochu kompaktního pudru.

Zkuste použít rtěnku místo tvářenky

liceni9

 

 
Pokud zrovna nemáte po ruce tvářenku, můžete použít rtěnku ve velmi jemné růžové barvě. Rtěnka si na líčkách dobře rozpracujte a nakonec jen zafixujte pudrem.

Vytvořte si linku pomocí očních stínů

liceni10

Ne každá máme doma všechny barvy očních linek, máme však pro vás skvělý trik, jak mít každý den jinou oční linku bez utrácení peněz. Vyberte si oční stín, který chcete použít jako linku. Linku vytvoříte velmi jednoduše. Před nanesením si navlhčete štětec, oční stín si pak nanesete přesně tak jako linku.

Před použitím řasenky použijte hadřík

liceni11

 

 
Než si půjdete nalíčit řasy, kartáček od řasenky si vytřete s hadříkem. Zabráníte tak slepeným řasám a nežádoucím hrudky.

Zamaskujte tmavé kruhy pod očima

liceni12

Chcete-li skrýt tmavé kruhy, použijte červenou rtěnku. Naneste jemnou vrstvu rtěnky pod oči, rozpracujte a následně použijte korektor.

Vytvořte si objemné řasy

liceni13

 

 
Řasenku se snažte nanášet od kořínků řas a jemně táhněte do hora. Tento trik vám dopomůže k tomu aby vaše řasy vypadaly hustší.

Vyzkoušejte monochromatický make-up

liceni14

Monochromatický make-up se stal v posledním roce velkým hitem a stále je více a více populární. Koncept tohoto looku spočívá v jednotném odstínu rtů, očních víček a líc. Pokud si chcete tento look vytvořit, použijte korektor v nude odstínu na rty, oči a tváře. Zkuste všechny proudkty, které použijete ladit do jedné barvy / odstínu.

Používejte korektor na opravu chyb při líčení

liceni15

Pokud se vám nedaří nakreslit si přesnou oční linku a vidíte pár chybiček, neodstraňujte je. Šikovně jejich zamaskujte korektorem.

Tyto šikovné triky vám usnadní každodenní zkrášlovací rutinu. Určitě je vyzkoušejte a sami uvidíte, jak vám líčení půjde od ruky.
loading...

Kam dál?