Nevěděla jsem jak vyčistit spáry na mých plastových oknech, ale pak mi kamarádka ukázala tento skvělý trik


Před vánočními svátky si mnozí z nás přejí, aby byly naše domovy v perfektním stavu. Jak docílit, abychom měli v domě vše čisté, rychle a bez velké námahy? Nenechte si ujít následující tipy a triky, které se vám určitě sejdou při každém úklidu.

čištění pračky

Zázrakem, kterým dokážu vyčistit vaši pračku je ocet. Ten kromě odstranění špíny dokonce zabraňuje i tvorbě plísní. Nalijte ocet do otvoru pro prací prášek a nastavte pračku dlouhodobý prací cyklus. Pokud přidáte ocet do praní k barevnému oblečení, zaručíte mu tak jasnost a dokonce se takto zbavíte i zvířecích chlupů na oblečení.

spary-okna1

 

 
čištění koupelny

Ocet smíchejte spolu s přípravkem na mytí nádobí v poměru 1: 1. Vzniklou tekutinu ohřejte a důkladně s ní potřete vanu, sprchový kout, či vodovodní kohoutky, nechte působit 30 minut. Lesk a čistota jsou zaručeny!

spary-okna2

 

 
Čištění plastových oken

Vyčistit plastová okna ve všech koutech a zářezech nás dokáže pořádně potrápit. Pokud na problematické místo nasypete jedlou sodu, kterou zalijete octem a necháte směs napěnit a působit 15 minut, vaše okna budou dokonale vyčištěny. Nakonec pěnu setřete ubrouskem nebo hadříkem.

spary-okna3

čištění hraček

Věděli jste o tom, že kromě plyšových, v pračce můžete prát i plastové hračky? Stačí je nejprve umístit do kapsy na praní.

spary-okna4

 

 
Vyčištění skvrn od fixy

Těchto skvrn na nábytku nebo na stěnách se zbavíte pomocí zubní pasty, vyzkoušet však můžete i jedlou sodu.

spary-okna5

Vyčištění skvrn laku na nehty

V případě, že skvrna od laku ještě není zcela zaschlá, na vyčištění můžete použít odlakovač. Se zaschlou skvrnou to však jde mnohem hůře. Nejprve zkuste skvrnu rozpustit pomocí laku na vlasy, pak otřete znečištěnou oblast teplou mýdlovou vodou.

spary-okna6

 

 
Vyčištění mikrovlnné trouby

Do mikrovlnné trouby vložte plátky citronu s trochou skořice a zapněte ji na 10 minut. Citron totiž přispěje k dezinfekci povrchu vaší mikrovlnky, skořice zase odstraní všechny nepříjemné pachy potravin.

spary-okna7

Vyčištění kuchyňské linky

Na vyčištění kuchyňské linky budete potřebovat smíšený rostlinný olej s jedlou sodou. Tato směs perfektně poslouží i v zářezech linky, nebo u úchytek dvířek od vaší linky.

spary-okna8

 

 
vyčištění nábytku

Chcete-li se definitivně zbavit prachu z nábytku, použijte následující trik. Na novinový papír nakapejte malé množství rostlinného oleje, kterým vytřete povrch nábytku, dalším novinovým papírem vytřete nábytek do sucha. Po tomto postupu bude váš nábytek dlouhodobě zářit.

spary-okna9