Úvod ZDRAVÍ Rady Neuvěřitelné! Tato zelenina je zkrátka zázračný lék – spraví všechno, co je...

Neuvěřitelné! Tato zelenina je zkrátka zázračný lék – spraví všechno, co je ve Vašem těle špatně!


Řepa je zdravá zelenina, která se používá při léčbě mnoha chorob, nemocí a zdravotních stavů. Má tmavě červenou barvu, která pochází z anthocyaninů, speciálních sloučenin, které mají silné protirakovinné vlastnosti.

Řepa jse skvělá pro Vaše srdce!

Řepa obsahuje betain, přírodní protizánětlivou látku, která dokáže udržet Váš kardiovaskulární systém zdravý. Tato zelenina obsahuje také důležité vitamíny a minerály, jako jsou vitamíny B1, B2, B12 a C, jakož i hořčík, draslík, fosfor, měď, jod a železo, což je důvod, proč je to tak skvělý přírodní prostředek proti anémii.


Červená řepa se často používá k detoxikaci těla, protože má schopnost extrahovat toxiny z organismu. Obsahují také antioxidanty, které jsou skvělé detoxikační látky, stejně jako celulóza a pektin, což je zvláštní typ vlákniny, který pomáhá zlepšit trávení. Řepa také pomáhá předcházet onemocnění jater. Jedná se o druh zeleniny, který je rovněž užitečný pro sportovce, protože zvyšuje výkon a vytrvalost během cvičení.

Řepa stimuluje průtok krve, reguluje cholesterol a krevní tlak a stimuluje správnou funkci jater. Pomáhá zpomalit proces stárnutí a také chránit krevní cévy. Řepu si můžete uvařit, upéct, odšťavnit, ale nejlepší je zkrátka syrová. Při přípravě řepy hlavně nevyhazujte listy – místo toho si je uvařte, protože obsahují vysoký obsah draslíku (644 mg na ½ šálku). Podle několika studií může konzumace jídla bohatého na draslík a vyhýbání se sodíku snížit riziko mrtvice až o 21 %, vedle toho také riziko kardiovaskulárních onemocnění.
loading...

Kam dál?